Небайдужі громадяни на варті чистоти довкілля

     Несанкціоновані звалища відходів – проблема кожного населеного пункту та країни в цілому. Тому для оперативної боротьби із стихійними сміттєзвалищами відходів в Україні, з залученням небайдужих та активних громадян, з вересня 2016 року запущено в роботу електронний сервіс «Інтерактивна мапа» Міндовкілля, який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявленні сміттєзвалища. Інтерактивна мапа надає можливість кожному громадянину зайти на сторінку сервісу (ecomapa.gov.ua), зареєструватися і залишити повідомлення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ.

     Для прикладу, одне з таких звернень про розташування стихійного сміттєзвалища в мальовничому місці Тернопілля, біля Дністровського каньйону в с. Іване-Золоте Заліщицького району, яке надійшло через згаданий електронний сервіс, було оперативно розглянуто.

     Працівники Національного природного парку «Дністровський каньйон», спільно з громадою села Іване-Золоте своєчасно відреагували на звернення та вжили заходів із ліквідації стихійного сміттєзвалища. Побутові відходи вивезено на паспортизоване сміттєзвалище Іване-Золотецької сільської ради, а ресурсоцінні відходи ‒ в пункт прийому вторсировини. Службою  державної охорони парку проведено роз’яснювальну роботу з мешканцями населеного пункту щодо поводження з твердими побутовими відходами з метою недопущення повторного  засмічення території.

     Завдяки роботі електронного сервісу www.ecomapa.gov.ua, сьогодні мешканець будь-якого міста чи села може долучитися до благородної справи – боротьби за чисте довкілля.

     Також сервіс носить інформаційний характер, а саме на карті окремими шарами відображені дані реєстру місць видалення відходів, місць стихійних сміттєзвалищ, пунктів прийому вторсировини та місць розташування ліцензіатів на поводження з небезпечними відходами. Даний сервіс постійно оновлюється та поповнюється додатковою інформацією. Крім того, користувачі мають можливість додавати інформацію про нові пункти приймання вторинної сировини, які з’явилися у їхньому населеному пункту, але не вказані на мапі.

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua