Про Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення 

     
     Полезахисні лісові смуги є важливим елементом у формуванні стійких до несприятливих умов агроландшафтів. Основним завданням полезахисних лісових смуг є захист від ерозії ґрунтів у лісостеповій та степовій зонах України.

    В Україні обліковується близько 440 тис. га (Тернопільська область – 809,5 га) полезахисних лісових смуг.

   На сьогодні міськими, селищними, сільськими територіальними громадами проводяться роботи з інвентаризації земельних ділянок, зайнятими захисними лісовими насадженнями лінійного типу, до яких відносяться полезахисні смуги, та оформлення права власності.

     Кабінетом Міністрів України 22 липня 2020 року видано постанову № 650, якою затверджено Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, а також внесено зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220.

    Ці Правила є обов’язковими для виконання усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовані лісові полезахисні смуги.

   Передбачені Правилами заходи дозволять забезпечити належний стан полезахисних лісових смуг та створити сприятливі умови для підвищення їх стійкості, продуктивності, оздоровлення, посилення захисних та інших корисних функцій.

 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua