15 травня – Міжнародний день захисту клімату

 

        Щорічно в усьому світі відзначається Міжнародний день захисту клімату, мета якого – привернення уваги до проблеми зміни його, основною причиною якої вважають зростання викидів парникових газів внаслідок діяльності людини.

      Вперше підвищення концентрації парникових газів в атмосфері обговорювалося на світовому рівні в 1992 році на Саміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату. Конвенцією визначено загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

     Дослідження свідчать, що клімат України, протягом останніх десятиліть вже почав змінюватися і згідно результатів моделювання в майбутньому продовжуватиметься зростання температури повітря та відбуватиметься зміна кількості опадів протягом року. Це може призвести до зміщення кліматичних сезонів, зміни тривалості вегетаційного періоду, зменшення тривалості залягання стійкого снігового покриву, зміни водних ресурсів місцевого стоку. До основних потенційних негативних наслідків зміни клімату, що можуть проявлятися у містах України належать: тепловий стрес; підтоплення; зменшення площ та порушення видового складу міських зелених зон; стихійні гідрометеорологічні явища; зменшення кількості та погіршення якості питної води; зростання кількості інфекційних захворювань та алергійних проявів; порушення нормального функціонування енергетичних систем міста. Це ключові наслідки кліматичних змін, що становлять серйозну загрозу для навколишнього природного середовища та здоров’я людей.

        Кожен із нас, повинен розуміти всю глобальність питання та на своєму рівні вживати заходів. Якщо ми не розпочнемо активно діяти, то незабаром наблизимось до тієї межі, коли глобальну зміну клімату зупинити буде вже неможливо і наше життя у майбутньому буде під загрозою.

    Збереження клімату на Землі залежить від кожного жителя, зробити свій внесок легко, наприклад, рідше користуватися особистим авто, використовувати енергозберігаючі джерела освітлення, брати участь у висадженні нових зелених насаджень та зберігати ті, які ростуть тощо.

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua