Затверджено програму розвитку водного господарства
та водно-екологічного оздоровлення природного 
середовища Тернопільської області на 2022-2024 роки 

     Рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 10.11.2021 р. № 353 затверджено обласну програму розвитку водного господарства та водно-екологічного оздоровлення природного середовища Тернопільської області на 2022-2024 роки.

     Метою Програми є реалізація в області основних напрямків державної політики, спрямованої на запобігання антропогенного впливу на довкілля, забезпечення екологічно безпечних умов життєдіяльності населення і господарської діяльності, захист водних ресурсів від забруднення та виснаження, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, запобігання шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків, відновлення ролі меліорованих земель у продовольчому та ресурсному забезпеченні держави, що дають змогу досягнути певних позитивних зрушень у функціонуванні водогосподарського комплексу, зокрема, забезпечити збалансованість процесів використання та відтворення водних ресурсів, зменшити вплив негативних наслідків шкідливої дії вод та створити умови для життєдіяльності населення в паводконебезпечних районах області.

     Цією програмою визначено основні заходи за такими напрямами:

- забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану осушених угідь, управління водними ресурсами;

- захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод;

- комплексний протипаводковий захист;

- відновлення та оздоровлення водних екосистем в басейнах річок.

Детальніше з програмою можна ознайомитись за посиланням: http://ecoternopil.gov.ua/images/Programa_ONPS/Pr_VodnGosp122021.pdf 

 

 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua