ЗАЛУЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

 

  Працівники управління 25 травня 2016 року взяли участь у інформаційному семінарі-тренінгу “Підвищення інституційної спроможності місцевих органів влади. Проектний менеджмент”, модератором якого виступив Інформаційний центр сприяння  транскордонному співробітництву “Добросусідство” м. Львів.

  Учасники семінару ознайомились зі специфікою та особливостями реалізації “Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013”, яка фінансувалася за кошти ЄС на території прикордонних областей України - Закарпатської, Львівської, Волинської та прилеглих до них областей – Рівненської, Тернопільської та Івано-Франківської.

 

  Одночасно було надано цінні поради з питань планування проектів в рамках фінансової перспективи 2014-2020 р.р., яка незабаром відкриє нові можливості для транскордонного співробітництва.

  Стало відомо, що проведення першого конкурсу проектів в рамках реалізації Програми ТСК Польща-Білорусь-Україна на 2014-2020 роки намічено у Ι кварталі 2017 року.

  Особливостями даної програми, що відрізняє її від інших програм, що фінансуються з фонду ЄС є те, що:

      - у заходах повинен  брати участь партнер або партнери з держав – учасників Програми  (обов’язково з Польщі);

      - Програма не може бути реалізована, в будь-якому місці – географічні території чітко визначені заздалегідь (прикордонні області - Закарпатська, Львівська, Волинська; прилеглі - Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська);

     -  Зазвичай не дотримуються проекти комерційного характеру, тобто учасниками можуть бути державні організації, а також громадські організації.

  В рамках Програми PL-BY-UA 2014-2020 виділені так звані тематичні цілі, тобто теми або тематичні групи, в які необхідно “вписати” проект, щоб мати можливість претендувати на отримання фінансування:

  1. Промоція місцевої культури та охорона історичної спадщини;

  2. Покращення доступності регіонів, розвиток надійного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем;

  3. Спільні виклики у сфері безпеки;

  4. Покращення управління кордонами та охорона кордонів, управління безпекою, мобільністю та міграцією.

  На семінарі наголошувалось, що подавачам проектів слід пам’ятати, що Програма має транскордонний характер і що необхідно знайти партнерів, які зацікавлені у вирішенні подібних питань з іншого боку кордону.

  Інформаційна підтримка на етапах реалізації Програми PL-BY-UA 2014-2020 здійснюється Інформаційним центром сприяння транскордонному співробітництву “Добросусідство” м. Львів, вул. Тиктора, 5

    тел. 0322 47 21 32 (Олена Зубрицька)

            0322 61 02 59 (Василь Хім’як)

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua