ПРО ЗБІЛЬШЕННЯ ТЕРИТОРІЙ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ.

       У 2016 році  на Тернопіллі зроблено вагомий внесок у справу розширення природно-заповідного фонду області, який на сьогоднішній день складає 634 території та об’єкти загальною площею 123,20 тис.га. Показник заповідності становить 8,89%. За поданням обласної державної адміністрації Указом Президента України від 27.07.2016 №312/2016 оголошено три заповідних об’єкти загальнодержавного значення площею 193,58 га,  Тернопільською обласною радою - 12 територій та об’єктів площею 178,57 га.

      З метою забезпечення реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року в частині збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, збільшення площі природно-заповідного фонду, головою обласної державної адміністрації видано доручення від  31 грудня 2015 року №156 «Про забезпечення реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року». Перед органами виконавчої влади поставлено завдання щодо  збільшення площі  природно-заповідного фонду до  індикативних показників, затверджених  розпорядженням голови обласної державної адміністрації  від  08 травня 2014 року №148-од «Про розвиток природно-заповідного фонду області». Зокрема, площу природно-заповідного фонду передбачається  довести до 180 тис. гектарів, показник заповідності – до 13% від площі області.

 

      Проте, реалізація поставлених завдань суттєво залежить від конструктивної позиції органів лісового та мисливського господарства у зв’язку з тим, що утворення нових об’єктів природно-заповідного фонду можливе, в основному, за рахунок лісових площ, а також районних, сільських, селищних, міських рад, які згідно із вимогами статей 51-53  Закону України «Про природно-заповідний фонд України», статей 26, 43  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» погоджують організацію територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

      Обласним управлінням лісового та мисливського господарства  і підпорядкованими йому державними лісогосподарськими підприємствами   у 2009-2016 роках відмовлено в організації  19 нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 41,1 тис.га, сільськими селищними, міськими і районними радами - 27 нових заповідних територій та об’єктів загальною площею 2,3 тис.га.    Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду,  створення яких не погоджено органами місцевого самоврядування,  власниками і користувачами земельних ділянок у їх межах додається.

      У 2017 році управлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з установами природно-заповідного фонду, науковими організаціями  будуть продовжено роботи з  обстеження особливо цінних природних комплексів та об’єктів для подальшого створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду, визначатися місця зростання та проживання рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, регіонально рідкісних видів.  

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua