10 травня – Міжнародний день мігруючих птахів

     Міжнародний день мігруючих птахів був започаткований у 2006 році з метою популяризації ідей про необхідність охорони мігруючих птахів та їх середовища існування. Секретаріати Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин і Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (АEWА) повідомляють, що відзначення у 2017 році Міжнародного дня мігруючих птахів проходитиме 10 травня під символічним гаслом «їх майбутнє, це наше майбутнє - здорова планета для мігруючих птахів і людей».

     Традиційно цей день відзначається проведенням семінарів, фестивалів, інформаційних кампаній, які закликають зберігати місця проживання мігруючих птахів по всьому світу. Важливість заходу підкреслює взаємозалежність людей і природи, і особливо людей, і мігруючих тварин - зокрема птахів, так як вони мешкають на одній планеті і мають обмежені ресурси.

     У світі існує близько 10 тисяч видів птахів, котрі є чудовим прикладом природного різноманіття. Птахи населяють різні типи екосистем на всіх континентах і уособлюють концепцію глобального біорізноманіття. Щороку велика кількість видів птахів здійснює міграції, снуючи своєрідну павутину міграційних шляхів, перетинаючи та урізноманітнюючи чимало середовищ існування.

 Управління екології та природних ресурсів Тернопільської облдержадміністрації акцентує увагу на необхідності захисту як самих скупчень птахів (захист від турбування, від незаконного мисливства), так і на збереження місць концентрації мігруючих птахів

    Для сприяння відзначенню цього заходу секретаріатом АЕWА випущені плакати, розміщено тематичні фото - та відеоматеріали у вільному доступі на офіційному веб-сайті www.worldmigratorybirdday.org

     Управління запрошуємо всіх небайдужих долучитися до проведення заходів присвячених Міжнародному дню мігруючих птахів та зареєструвати їх на спеціальній інтерактивній карті, розміщеній на згаданому вище веб-сайті. 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua