У ЧЕРНІВЦЯХ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР „ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ГІДРОЕНЕРГЕТИКИ ДО 2026 РОКУ: РЕГІОНАЛЬНИЙ РІВЕНЬ (БАСЕЙН ДНІСТРА)”                                

     28 липня 2017 року в рамках проекту Національного екологічного центру України „Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів”, який виконується під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС і Української національної Платформи Форуму Східного Партнерства та фінансується Європейським Союзом і Міжнародним фондом „Відродження” у рамках проекту „Громадська синергія” відбувся семінар „Програма розвитку гідроенергетики до 2026 року: регіональний рівень (басейн Дністра)” у семінарі від Тернопільщини взяв участь начальник управління екології та природних ресурсів Орест Сінгалевич.

      Метою семінару було залучення громадськості до реалізації реформ в енергетичній сфері шляхом використання інструментів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

       Розглянувши Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року (затверджену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №552-р) та усвідомлюючи загрози, які пов’язані з її реалізацією, учасники семінару заявили, що підняття рівня Олександрівського водосховища Південноукраїнського енергетичного комплексу, призведе до знищення унікальних на світовому та національному рівнях територій НПП „Бузький Град” та регіонального ландшафтного парку „Гранітно-степове Побужжя”. Будівництво Канівської ГАЕС створить загрози техногенної катастрофи: можливі тектонічні порушення, інтенсифікація тріщинуватості порід, зсуви ґрунту, підтоплення територій, а також забруднення вод Канівського водосховища.

      Програмою передбачено будівництво 6 нових ГЕС на Дністрі і 5 із них у межах національного природного парку „Дністровський каньйон”, який у 2008 році віднесено до переліку семи чудес України. Парк є кандидатом на входження до складу загальноєвропейської Смарагдової мережі. Саме будівництво ГЕС призведе до затоплення понад 4 тис. га сільськогосподарських угідь, деяких населених пунктів, спотвореного унікального природного об’єкту – НПП „Дністровський каньйон”.

      Учасники семінару прийняли резолюцію, в якій висловилися категорично проти реалізації „Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року”, зважаючи на те, що це завдасть непоправимої шкоди багатьом селам Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей та завадить розвитку активного туризму та рекреації на цих територіях. 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua