Історія Дня державного прапора

      День Держа́вного Пра́пора Украї́ни — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України.

Відзначається щорічно 23 серпня. День прапора – відносно молоде  свято. Указ  про спеціальний день на  вшанування   цього  символу української  державності  з’явився лише  2004-го  року. А за п’ять  років, 2009-го, було започатковано його  урочисте  святкування на  державному  рівні. Відомо, що жовтий та  блакитний  кольори вперше було використано на    гербі Галицько-Волинського  князівства. У  козацьку добу прапори  мали різне  забарвлення,  але головним  кольором став  малиновий. Уже з      XVIII  ст. починають  домінувати синій  та  жовтий,  переважно  це синє тло з  золотавим чи жовтим  малюнком. За  імперської доби Головна  Руська  рада у  Львові починає  використовувати герб  Галицько-  Волинської держави: жовтий лев на  блакитному тлі. Як національні прапори використовуються стяги із жовтих та блакитних смуг. Цей період і можна вважати початком власне українського прапора.

     

У цей день завжди проводиться багато урочистостей. Найголовніша з них - це підняття Державного прапора України біля всіх установ країни. Це відбувається у великих містах, невеликих містечках і в селах. Всі установи країни, і деякі за межами України вивішують державний прапор. Часто проходять різні заходи, особливо флеш - моби.

 

 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua