Історія Дня державного прапора
День Держа́вного Пра́пора Украї́ни — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України.
Відзначається щорічно 23 серпня. День прапора – відносно молоде свято. Указ про спеціальний день на вшанування цього символу української державності з’явився лише 2004-го року. А за п’ять років, 2009-го, було започатковано його урочисте святкування на державному рівні. Відомо, що жовтий та блакитний кольори вперше було використано на гербі Галицько-Волинського князівства. У козацьку добу прапори мали різне забарвлення, але головним кольором став малиновий. Уже з XVIII ст. починають домінувати синій та жовтий, переважно це синє тло з золотавим чи жовтим малюнком. За імперської доби Головна Руська рада у Львові починає використовувати герб Галицько- Волинської держави: жовтий лев на блакитному тлі. Як національні прапори використовуються стяги із жовтих та блакитних смуг. Цей період і можна вважати початком власне українського прапора.
У цей день завжди проводиться багато урочистостей. Найголовніша з них - це підняття Державного прапора України біля всіх установ країни. Це відбувається у великих містах, невеликих містечках і в селах. Всі установи країни, і деякі за межами України вивішують державний прапор. Часто проходять різні заходи, особливо флеш - моби.