«БІОПЛАТО» – фітотехнології для України

  Управління отримало інформацію Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова щодо впровадження фітотехнологій («біоплато») для захисту малих річок України від забруднення.

   Пропонується для широкого впровадження в сільській місцевості екологічна фітотехнологія очистки стічних вод, яка при тій самій або вищій ефективності є в декілька разів дешевшою за традиційні очисні споруди і може застосовуватися як єдиний засіб очищення або доочищення відносно невеликих обсягів господарсько-побутових і сільськогосподарських стічних вод.

ochistka_16.jpg — 147.89 Kб

    Сама ідея, закладена в основу споруд «біоплато», полягає у фільтрації стічних вод через зарості вищих водних рослин і спеціально підібраний піщано-гравійний фільтр із попереднім осадженням зважених часток у відстійнику. 

    Споруди «біоплато» коштують в 3-5 разів дешевше ніж традиційні очисні споруди та їх експлуатація є в 8-10 разів дешевшою, що дуже важливо у теперішніх складних економічних умовах. 

  Цікавий той факт, що піонером у використанні технології «біоплато» в Україні є Харківська область. 

    За рекомендаціями Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова в Харківській області побудовано і введено  в експлуатацію близько 30 споруд «біоплато». 

 

Довідково:                                          

 Харківський національний університет

 міського господарства ім. О. М. Бекетова

  61002, м. Харків, вул. Маршала Бажанова,17

 тел. (057)706 15 37, факс (057)706 15 54

 E-mail:rectorat@kname.edu.ua

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua