4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин!

   Щорічно 4 жовтня більш ніж у 60 країнах світу відзначається екологічне свято «Всесвітній день тварин». Цей день встановлений з метою підвищення усвідомлення громадськістю необхідності захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин.

    Статистика невблаганна: кожну годину з лиця нашої матінки Землі безповоротно зникають три види тварин. Навіть не віриться! Кожен день відходять в історію близько 70-ти видів флори і фауни нашої планети. Біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами.

      Ще в 1931-му році прихильники руху захисту природи, на Міжнародному конгресі, що проходив в італійській Флоренції, враховуючи сумну динаміку розвитку відносин людини і природи, ініціювали установлення  щорічного Всесвітнього дня захисту тварин. Було прийнято рішення про відзначення 4-го жовтня. Дата проведення Дня тварин була вибрана на честь дня пам’яті відомого католицького священика Франциска Ассизького, померлого 4-го жовтня 1226-го року, котрий вважається в католицькій культурі покровителем тварин.

     У Тернопільській області охороняється 410 видів тварин, в тому числі птахів – 133, ссавців – 34, риб – 13, комах – 36, плазунів – 5, земноводних – 1, червів – 1.

   З метою охорони, відтворення та відновлення тваринного світу, в тому числі мисливської фауни, в області створено загальнозоологічні, гідрологічні, орнітологічні, іхтіологічні заказники, на територіях  яких створюються умови для відтворення та охорони різноманітних видів тварин. Полювання на цих ділянках заборонено.

  Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання громадян.

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua