45 років з дня оголошення Червоноградського (Джуринського) водоспаду!

      Територія Тернопільської області багата на мальовничі природно-заповідні об’єкти. Зокрема, у межах національного природного парку «Дністровський каньйон» між селами Нирків і Нагіряни Заліщицького району знаходиться унікальна пам’ятка природи Червоноградський (Джуринський) водоспад, який вважається найбільшим рівнинним водоспадом України. У каньйоні річка Джурин скидає свої води з висоти 16 метрів. Назва водоспаду походить від давнього міста Червоний город, яке існувало кілька століть тому.

          .jpg — 36.35 Kб

   

    Важко повірити в те, що до створення водоспаду долучилися люди: татари під час облоги замку спрямували річку в інше русло. Пройшов час  - і ми маємо можливість милуватися красою природи.    

      Потічок, що живить водоспад витікає з джерела, яке місцеві люди вважають святим і цілющим. Енергетика природи тут зовсім інша – тиха й заспокійлива.

     У 1972 році 23 жовтня, з ініціативи тодішньої Тернопільської обласної інспекції по охороні природи, рішенням виконавчого комітету Тернопільської обласної ради Червоноградський водоспад оголошено гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення площею 0,70 га.         

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua