3 грудня – Міжнародний день боротьби з пестицидами

    Міжнародний день боротьби з пестицидами відзначається у день, коли в 1984 році на пестицидному  заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа. 

  Щоб привернути увагу до вирішення проблем, які виникають в результаті виробництва та застосування небезпечних хімічних речовин, Латиноамериканська мережа активістів проти пестицидів оголосила 3 грудня Днем боротьби з пестицидами, який незабаром став міжнародним. У цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення в навколишньому середовищі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема, пестицидів, які акумулюються в навколишньому середовищі і накопичуються в організмах людей та тварин, спричиняють важкі наслідки для їх здоров’я.

    Девіз Міжнародного дня боротьби з пестицидами – «Пестициди-безвихідь цивілізації». За даними ВООЗ, щорічно у світі реєструється близько 2 млн. отруєнь пестицидами, переважно при роботі з ними. Деякі хімікати вважаються гормонально активними сполуками і викликають розлади ендокринної та імунної системи. Дію інших пов’язують із затримкою розумового розвитку, репродуктивними проблемами і раком. Саме пестициди вважаються головною причиною «тихої катастрофи» - так експерти ООН охарактеризували забруднення пестицидами ґрунтів у Європі.

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua