24 травня – Європейський День парків

       Європейський день парків був організований Федерацією ЄВРОПАРК - це європейська організація, яка поєднує природні території, що охороняються, в тридцяти шести європейських країнах. Проведений вперше в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня. Дата святкування була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти європейських національних парків.

 

      Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Свято організовано з метою підвищення профілю заповідників Європи, а також для забезпечення суспільної підтримки їх роботи. Цього дня проводяться численні заходи як на території, так і довкола заповідників, присвячені вшануванню природної краси Європи і її культурного надбання, висуваючи на перший план їх захист, як нині, так і в майбутньому. 

     У межах Тернопільської області функціонує два національних природних парки „Дністровський каньйон” та „Кременецькі гори” площею 17780,4 га, 3 регіональних ландшафтних парки площею 40,91тис. га; 15 парків пам’яток садово-паркового мистецтва; 9 дендрологічних парків площею 120,0 га та ряд інших заповідних територій площею 100 га.

    У національному природному парку „Кременецькі гори” діють еколого-туристичні маршрути „Гора Уніяс”, „Данилова гора”, „Божа гора”, „Замкова гора” (Бона) ботаніко-орнітологічний маршрут „Гора Вовча”, велосипедні маршрути „Навколо Кременецьких гір”, „Кременецькими стежками” до „Нескоренної фортеці”, „До живописного джерела на Божій горі”, „Шляхами південного краю Волині” протяжністю більше 20 кілометрів.

    Тривають роботи з облаштування парадрому „Соколина гора” для любителів повітроплавання. Розроблено і частково обладнано еколого-освітню стежку на території адміністрації Парку та еколого-туристичний маршрут „До скель Словацького”.

    На території національного природного парку „Дністровський каньйон” функціонують туристично-екологічні стежки „Фарикова криничка”, „Устечко-Червоне-Нирків”, де природні багатства тісно переплітаються з історико-культурною спадщиною. Еко-водний маршрут по Дністру приваблює багатьох іноземних мандрівників-любителів сплавів на плотах. На відтинку близько 250км можна зустріти понад десяток карстових печер і гротів, які знаходяться у вапняках. Визнаною популярністю серед масових спелеотуристів України користуються окремі облаштовані печери-геологічні пам’ятки природи (Кришталев, Вертеба, Млинки, Язичеська). Для туристів-водників об лаштовані стоянки,розроблені та будуть облаштовані пішохідні та велосипедні маршрути Гора Червона, Скоморохи – Русилівські водоспади.

    Сьогодні природні території є однією з найбільших цінностей парку і вони накопичили на собі природну та культурну спадину кількох століть, тому збереження таких природних зон вважається обов’язком людства.  

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua