Максимальна прозорість оцінки впливу на довкілля – вимога часу

    Досить символічно, що у Всесвітній день охорони довкілля – 5 червня працівники управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації організували та провели важливий інформаційний захід – семінар на тему: „Реалізація вимог законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля”, на якому були присутні посадові особи місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та суб’єкти господарювання.

 

     Всі запрошені в тій чи іншій мірі є суб’єктами оцінки впливу на довкілля, яка передбачена Законом України „Про оцінку впливу на довкілля”.

  Цей Закон займає важливе місце серед низки реформаторських законодавчих актів у сфері охорони навколишнього природного середовища, які прийняті Верховною Радою України на виконання зобов’язань України при підписанні Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. 

     Тому, у своєму вступному слові на семінарі перший заступник голови обласної державної адміністрації Крисак І. Б. наголосив, що реалізуючи Закон України „Про оцінку впливу на довкілля”, який є правовим актом європейського зразка, всі суб’єкти оцінки впливу на довкілля повинні пам’ятати про такі важливі речі, як максимальна прозорість процедури прийняття рішень без ущемлення прав суб’єктів господарювання. 

     У ході семінару начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Сінгалевич О. В. ознайомив учасників з основними положеннями Закону України „Про оцінку впливу на довкілля”, особливостями його впровадження в області та дав вичерпні роз’яснення на запитання присутніх, що стосувалися реалізації Закону. 

  Наступні доповідачі детально розповіли про основні етапи здійснення процедури оцінки впливу на довкілля та про відповідальність за порушення вимог Закону України „Про оцінку впливу на довкілля”.

  Механізм оцінки впливу на довкілля запущений, тому в майбутньому обов’язково відбудеться подібний захід, де коло зацікавлених суб’єктів, на думку організаторів, збільшиться.   

 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua