7 липня – День працівника

природно-заповідної справи 

     Враховуючи вагомий внесок працівників заповідної справи у збереженні та відновленні біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій природно-заповідного фонду, Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629/2009 установлено професійне свято - День працівника природно-заповідної справи, яке відзначається щорічно 7 липня.

      Завдяки багаторічній праці фахівців у сфері заповідної справи: працівників установ природно-заповідного фонду,  співробітників органів центральної та місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування, науковців та активістів громадських екологічних організацій вже зроблено велику роботу у сфері природно-заповідної справи - створено 639 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 123,229 тис. га, що зберігають найцінніші природі куточки нашої країни.   

     Впродовж 40 років на території області створено наступні установи природно-заповідного фонду: природний заповідник ,,Медобори”, Кременецький ботанічний сад, національні природні парки ,,Кременецькі гори”, ,,Дністровський каньйон”, які відіграють ключову роль у збереженні та раціональному використанні біологічного та ландшафтного різноманіття, проведенні наукових досліджень у даній галузі,  а також сто тридцять три   заказники, п’ять заповідних урочища,  дев’ять дендрологічних парків, один зоологічний парк, п’ятнадцять парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, чотириста шістдесят сім пам’яток природи.

    Вагомий внесок у заповідання неповторних куточків рідного краю вніс відомий дослідник і заслужений природоохоронець України М.Чайковський, колишній начальник обласної інспекції по охороні природи Д.Григор’єв, обласна і районні організації УТОП — Г.Боженко і Л.Могилюк; професор державного педагогічного університету Й.Свинко, спелеолог В.Радзієвський, а також професори Черняк В.М., Царик Л.П., кандидат біологічних наук В.Шиманська, викладач Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка С.В.Зелінка,  професор Б.В.Заверуха, професор К.А Тата́ринов та ряд інших.

     Справа збереження для сучасників та нащадків недоторканих куточків нашої країни, рідкісних та зникаючих видів, і унікальних природних утворень є відповідальною та складною, але вкрай необхідною для забезпечення чистого та безпечного довкілля для людини та подальшого розвитку охорони навколишнього природного середовища нашої держави.

     Сьогодні кожен з нас, як людина, як особистість, як невід’ємна частина всього живого на Землі, має обернутися і подивитися, що саме він залишає за собою - голу пустелю чи квітучий сад. Від ставлення та поваги до природи залежить не тільки наше життя, але й майбутнє нащадків. Зараз саме ми повинні заповісти майбутнє нашим дітям. Майбутнє України, планети, людства і всього живого.

     Для збереження унікальних комплексів та об’єктів області заплановано створити 210 одиниць заповідних територій та об’єктів площею біля 62 тис. га. Вцілому у 2020 році площа природно-заповідного фонду повинна становити 19 % від площі області.

     Ці заповідні скарби ми зобов’язані зберегти, щоб передати її прийдешнім поколінням у всій неповторній красі, різноманітності і довершеності. Лише наші нащадки через багато віків зможуть оцінити наскільки ми були мудрими й розважливими, господарюючи на нашій землі, наскільки самовіддано служили справі збереження її природної краси та історичної слави. 

     Вітаємо працівників природно-заповідної справи з святом, бажаємо подальшої плідної праці, нових здобутків, незгасної енергії та невтомності в пов­сякденній відповідальній діяльності у справі охорони навколишнього природного середовища та збереження біоландшафтного різноманіття, підвищення рівня екологічної освіти та куль­тури населення.

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua