Стратегічна екологічна  оцінка – запорука сталого розвитку

     12 грудня 2018 року представники управління екології та природних ресурсів  взяли участь у форумі «Тернопільщина в контексті реалізації Цілей сталого розвитку ООН», організованому обласною державною адміністрацією спільно з Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). 

     В рамках заходу обговорені питання основних пріоритетів розвитку області, цілей сталого розвитку як складової частини стратегічного планування, представлено кращі практики діяльності громад та бізнесу, а також підведено підсумки обласного конкурсу журналістів «Сталий розвиток - справа всіх і кожного». Представникам об’єднаних територіальних громад, районних державних адміністрацій, органів виконавчої влади та запрошеним управлінням  було представлено доповідь  про  запровадження принципів сталого розвитку у збереженні навколишнього природного середовища шляхом реалізації вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

      Документи державного планування (генеральні плани, детальні плани території або плани зонування території, схеми планування району, стратегії, загальнодержавні програми, державні цільові програм та інші програми і програмні документи) створюють основу для майбутніх рішень  у таких сферах, як сільське господарство, енергетика, промисловість, транспорт, регіональний розвиток, землекористування, управління відходами або управління водними ресурсами. Вони значним чином впливають на життя пересічних громадян. Саме тому, вкрай важливо, щоб у документах державного планування враховувався рівень впливу на здоров’я населення та довкілля. Для забезпечення врахування цих факторів запроваджено інструмент планування, такий як стратегічна екологічна оцінка (СЕО).

     Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» – це хороший інструмент належного планування, який сприятиме досягненню цілей сталого розвитку. 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua