В Україні буде створено єдиний орган із управління відходами

         Під час засідання Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами до 2030 року міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак повідомив, що реформою сфери управління відходів передбачено створення єдиного органу виконавчої влади, який регулюватиме сферу управління відходами та створення належної інфраструктури. Створення такого органу передбачено ухваленою Урядом Стратегією управління відходами. За словами Остапа Семерака, вже на початку 2019 року Кабінет Міністрів України має розглянути розроблений Національний план з її реалізації.

          „Ми підготували Національний план управління відходами. Він пройшов погодження з іншими органами виконавчої влади. Розраховуємо, що Уряд розгляне та підтримає його у перші місяці нового року. Саме цей документ передбачає ряд комплексних заходів, зокрема, створення єдиного органу, який відповідатиме за сферу управління відходами”,- прокоментував Остап Семерак. Водночас міністр наголосив, що для його створення має бути ухвалено необхідне секторальне законодавство, яке дозволить запровадити в Україні нову модель управління відходами, що передбачає мінімізацію відходів та їх повторне використання.

         „Схвалення Національного плану управління відходами та прийняття перш за все рамкового закону „Про управління відходами” дозволить Україні отримати секторальні законопроекти щодо кожної групи відходів. Після цього ми можемо говорити про створенння єдиного органу виконавчої влади з управління, модернізації та розбудови сфери управління відходами”, - підсумував Остап Семерак. За словами міністра рамковий законопроект „Про управління відходами” проходить останні етапи погодження та вже до лютого має бути скерований на погодження до Міністерства юстиції для правової експертизи, що дозволить винести його на розгляд та схвалення Кабінетом Міністрів України.

         „Цей закон є рамковий. Він уже пройшов обговорення. Важливо, що цей документ став результатом спільної роботи уряду та громадських організацій, представників бізнес-асоціацій та наших європейських партнерів. Саме таке коло було залучено до підготовки законопроекту”, - наголосив Остап Семерак.

         Нагадаємо, що у 2017 році Уряд ухвалив Національну стратегію управління відходами (завантажити) – перший стратегічний документ державного рівня, який визначає політику управління всіма видами відходів до 2030 року. Тоді ж було ухвалено рішення про створення на рівні Уряду Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами під головуванням віце-прем’єр міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

За матеріалами Національного інформаційного

бюлетеня оцінки впливу на довкілля 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua