Указом Президента України розширено територію національного природного парку «Дністровський каньйон»

       За пропозиціями Міністерства екології та природних ресурсів України та обласної державної адміністрації Президентом України 17 квітня 2019 року видано Указ  за №147/2019  про зміну меж  (розширення) території національного природного парку «Дністровський каньйон» на 901,1 гектарів .

   Обласною державною адміністрацією на підставі наукових досліджень НПП «Дністровський каньйон» і Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка  протягом 2014-2018  років  було підготовлено документи щодо розширення території парку, та  у травні 2018 року подано до Міністерства екології та природних ресурсів України, а у липні 2018 року  погоджено проект  Указу Президента України.  

     

       До території парку за погодженням з користувачами земель, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування включено 785,7 гектара земель державної і комунальної власності, що надаються дирекції національного природного парку в постійне користування, і 115,4 гектара земель без вилучення. Зокрема у Борщівському  районі - 87,4 гектара, Бучацькому - 30,9 гектара,  Заліщицькому -458,8 гектарів.

 

       До складу  парку увійшло  443,6 га земель державного лісового фонду, річка Дністер площею 134,5 гектари, кам’янисті землі «Дністровські стінки»  площею понад 156,8 гектарів та інші угіддя.

     Передбачається сплата дирекцією парку земельного податку до місцевих бюджетів.   

       Запропоновані до включення в склад парку ділянки входять до Смарагдової мережі Європи, і є  багатими  на червонокнижні різновиди флори та фауни, унікальні природні ландшафти, рекреаційні і туристські об’єкти. Статус національного природного парку забезпечує збереження  цінних природних комплексів та об’єктів, використання природних ресурсів для рекреаційних цілей.

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua