ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ВІДХОДІВ!

      Для запобігання порушення законодавства у сфері поводження з небезпечними відходами на адресу обласних та міських державних адміністрацій надійшов лист Мінприроди від 24.05.2017 № 5/3-7/4149-17 з Переліком ліцензіатів щодо поводження з небезпечними відходами, стосовно яких винесено рішення про анулювання ліцензій у період 2016-2017 років /завантажити/.

      Даний Перелік доводиться до відома суб'єктів господарювання області з метою недопущення безліцензійної діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

Увага !

      З 02.11.2016 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” від 26.11.2015р. №835-VIII, чим зумовлено внесення змін у Закон України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”. Тому, перш, ніж вчиняти певні дії з документами дозвільного характеру рекомендуємо суб'єктам господарювання ознайомитися із зазначеним нормативним документом (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/835-19)

Перелік проектних організацій Тернопільської області,

 яким надано право розробляти документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.  

 

Назва проектної організації

 

Телефон

 

 

СМП «УКРА»

 

 

40-07-48,

 (050) 538-70-14

 

ПП «СВІТ ДОВКІЛЛЯ"

 

 

25-08-07, 

8-(067) 490-19-02

 

ПП „ЕКО-ПЛАНЕТА”

 

 

42-90-65, 

(067) 425-90-65

 

ВАТ«ТЕХІНМАШ»

 

25-39-45

 (050) 339-58-02

 

ПМП «СЛОТА»

 

 

24-22-85

 (096) 478-11-21

 

ТОВ „ПРОМБУДПРОЕКТ”

 

 

24-13-15

 

 

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ!

      Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 15.11.2016 №659-од „Про виробничий календар підприємств, установ та організацій області в умовах восьмигодинного робочого дня на 2017 рік” та з метою дотримання термінів розгляду та видачі дозволів на спеціальне водокористування, визначених ст. 49 Водного кодексу України, управління призупиняє приймання документів від водокористувачів для видачі (продовження) дозволу на спецводокористування:

          - з 30.11.2016 по 03.12.2016, з 06.12.2016 по 10.12.2016 – у зв’язку з тим, що у відповідності до ст.49 Водного кодексу України строк видачі (продовження) дозволу на спеціальне водокористування становить тридцять календарних днів з дня надходження на розгляд заяви та відповідних документів, тому за результатами розгляду прийнятих у цей період документів видача зазначеного дозволу припадає на неробочі дні.

           - з 22.12.2016 по 27.12.2016 - у зв’язку з тим, що розгляд відправлених у цей період документів для видачі (продовження) дозволу на спеціальне водокористування Державним агентством водних ресурсів України та Державною службою геології та надр України припадає на неробочі дні, що унеможливлює видачу цими органами висновків і як наслідок видачу управлінням дозволів на спецводокористування у встановленні чинним законодавством терміни.

 

До уваги водокористувачів!

   Звертаємо увагу водокористувачів, які здійснюють водозабір з   підземних вод  та планують отримати дозвіл на спеціальне водокористування, що наказом Міністерства екології та природних ресурсів України  від 06.04.2016 №145/84 затверджена форма паспорта артезіанської свердловини (завантажити).  

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ВІДХОДІВ!

 

Повідомляємо, що 11 березня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».

З приводу затвердження даного Порядку департаментом було направлено запит до Мінприроди щодо надання роз’яснень здійснення процедур реєстрації декларацій.

На даний час тривають роботи з підготовки інформаційної картки щодо надання адміністративної послуги з реєстрації декларації про відходи. Після отримання відповіді від Мінприроди та проходження усіх погоджувальних процедур затверджена інформаційна картка буде розміщена на сайті департаменту у розділі «Дозволи. Інформаційні картки».

 

З питань фінансування

природоохоронних заходів в області у 2016 році

      Зміни у податковому законодавстві внесені Законом України „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин”

(№79-VIII від 28.12.2014) кардинально змінили ситуацію з розподілом податків, зборів та обов’язкових платежів між державним і місцевим бюджетом, у тому числі екологічного податку.

      У поточному році 80 відсотків екологічного податку, який є основою для формування державного та місцевого фондів охорони навколишнього природного середовища було спрямовано до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища.

      Аналогічна тенденція розподілу згаданих коштів буде і в наступні роки. Тому актуальним постає питання ефективного використання коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища для реалізації першочергових природоохоронних заходів в Тернопільській області.

                          ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ ОБЛАСТІ

          Департаментом отримано лист Державної служби геології та надр України, що стосується видачі висновків щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування, де наголошується на необхідності надання водокористувачем повної інформації, для отримання зазначеного позитивного висновку. Зокрема, звертається увага на недопущення найбільш поширених помилок:  

-             відсутнє обґрунтування потреби у воді та нормативний розрахунок водоспоживання; 

-             нормативний розрахунок обґрунтування потреби у воді перевищує добову потребу у воді клопотання водокористувача;

-             нормативний розрахунок водоспоживання обґрунтування не відповідає нормативно-розрахунковому водоспоживанню клопотання водокористувача;

-             потужність свердловини не дозволяє здійснювати заявлений водозабір;

-             відсутні дані про потужність свердловини та інші.

Просимо врахувати дані зауваження Державної служби геології та надр України при підготовці комплекту матеріалів для отримання дозволу на спеціальне водокористування

Увага ! Діють шахраї

Невідомі особи, користуючись відкритою базою даних департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації щодо виданих дозволів на спеціальне водокористування та дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, у телефоному режимі представляються  працівниками департаменту та пропонують суб’єктам господарювання, які отримали дозвіл перерахувати грошові кошти як допомогу для воїнів АТО.

         Попереджуємо, що ці дії вказаних осіб є шахрайством.

         Будьте уважні отримуючи сумнівні пропозиції.

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@tr.ukrtel.net