Мережа природно-заповідного фонду

   Природно-заповідний фонд Тернопільської області станом на 1 січня  2021 року має у своєму складі 643 одиниці території та об’єктів.  Фактична площа природно-заповідного фонду області (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних об’єктів) – 123307,1999 гектарів. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі Тернопільської області («показник заповідності») становить 8,92 %.

      Існуюча мережа ПЗФ, проведення природоохоронних заходів сприяє стабілізації видового складу фауни та флори, збереженню цінних природних комплексів.

 Таблиця динаміки  структури ПЗФ  Завантажити

Таблиця зміни складу ПЗФ Завантажити

Таблиця  Переліку ПЗФ, що входять до складу інших ПЗФ  Завантажити

Таблиця Переліку ПЗФ  Завантажити

Таблиця структури ПЗФ Завантажити

З детальною інформацією про території та об"єкти природно-заповідного фонду можна ознайомитись на Інтерактивній карті природно-заповідного фонду Тернопільської області за посиланням

 https://mbk.te.gov.ua/portal/apps/webappviewer/index.html?id=0a2da9e4acf2429c8ba8461bc72d6946
Для цього потрібно відшукати необхідний заповідний об"єкт, натисніть ліву кнопку миші на об’єкті для отримання детальної інформації про нього.   

БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

     Природно-заповідний фонд у межах території Байковецької сільської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 11 одиниць територій та об’єктів загальною площею 93,9342 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 93,9342 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 0,54 %.       

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Байковецької сільської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ 

     Природно-заповідний фонд у межах території Бережанської міської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 21 одиницю територій та об’єктів загальною площею 2772,510 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 2715,520 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 11,38 %. 

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Бережанської міської територіальної громади Тернопільського району додається (Завантажити).  

БІЛЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

     Природно-заповідний фонд у межах території Білецької сільської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 8 одиниць територій та об’єктів загальною площею 672,6668 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 672,6668 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 4,91 %.       

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Білецької сільської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

БІЛОБОЖНИЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ 

     Природно-заповідний фонд у межах території Білобожницької сільської територіальної громади Чортківського району має у своєму складі 8 одиниць територій та об’єктів загальною площею 14,23 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 14,23 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 0,05 %.       

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Білобожницької сільської територіальної громади Чортківського району додається  (Завантажити).  

БІЛЬЧЕ-ЗОЛОТЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ

     Природно-заповідний фонд у межах території Більче-Золотецької сільської територіальної громади Чортківського району має у своєму складі 14 одиниць територій та об’єктів загальною площею 593.97 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 395.67 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 3.80%.        

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Більче-Золотецької сільської територіальної громади Чортківського району додається (Завантажити).  

ГРИМАЙЛІВСЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ

     Природно-заповідний фонд у межах території Гримайлівської селищної територіальної громади Чортківського району має у своєму складі 7 одиниць територій та об’єктів загальною площею 593.97 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 395.67 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 3.80 %.      

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Гримайлівської селищної територіальної громади Чортківського району додається  (Завантажити).   

 ЗБАРАЗЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

   Природно-заповідний фонд у межах території Збаразької міської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 28 одиниць територій та об’єктів загальною площею 4486,165 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 4486,085 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 7,59 %.       

    Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Збаразької міської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

ЗБОРІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

  Природно-заповідний фонд у межах території Зборівської  міської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 12 одиниць територій та об’єктів загальною площею 156,81 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 156,81 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 0,34 %.       

    Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Зборівської міської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

КОЗІВСЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ 

     Природно-заповідний фонд у межах території Козівської селищної територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 11 одиниць територій та об’єктів загальною площею 1437,86 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 20,72 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 0,05 %.      

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Козівської селищної територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

КУПЧИНЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ  

     Природно-заповідний фонд у межах території Купчинецької сільської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 6 одиниць територій та об’єктів загальною площею 1437,86 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 1437,86 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 14,73 %. 

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Купчинецької сільської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).   

НАРАЇВСЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ  

     Природно-заповідний фонд у межах території Нараївської сільської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 21 одиницю територій та об’єктів загальною площею 966,34 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 966,33 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 4,43 %. 

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Нараївської сільської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

ПІДГАЄЦЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ 

     Природно-заповідний фонд у межах території Підгаєцької міської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 17 одиниць територій та об’єктів загальною площею 1320,55 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 1287,54 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 2,71 %. 

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Підгаєцької міської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити). 

САРАНЧУКІВСЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ    

    Природно-заповідний фонд у межах території Саранчуківської сільської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 11 одиниць територій та об’єктів загальною площею 92,10 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 92,10 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 0,41 %. 

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Саранчуківської сільської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

СКАЛАТСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

    Природно-заповідний фонд у межах території Скалатської міської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 10 одиниць територій та об’єктів загальною площею 4486,165 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 2280,4799 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 12,85 %.

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Скалатської міської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ 

      Природно-заповідний фонд у межах території Тернопільської міської територіальної громади Тернопільського району має у своєму складі 16 одиниць територій та об’єктів загальною площею 1618,309 га. Фактична площа природно-заповідного фонду у межах громади (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших заповідних територій та об’єктів) – 1618,309 га. Відношення площі природно-заповідного фонду до площі території громади («показник заповідності») становить 9,67 %.       

     Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду Тернопільської міської територіальної громади Тернопільського району додається  (Завантажити).  

  БЕРЕЖАНСЬКИЙ РАЙОН

  Природно-заповідний фонд Бережанського району має у своєму складі 42 одиниці  територій та об’єктів площею 3675,36 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 3618,45 га. Відношення площі ПЗФ до площі Бережанського району  («показник заповідності») становить 5,91 %. Реєстр ПЗФ Бережанського району додається  (Завантажити).

БОРЩІВСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Борщівського району  має у своєму складі 92 одиниці територій та об'єктів площею 21342,75 га Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 19651,82 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 19,54 %. Реєстр ПЗФ Борщівського району додається (Завантажити).

БУЧАЦЬКИЙ РАЙОН

    Природно-заповідний фонд Бучацького району має у своєму складі 42 одиниці  територій та об’єктів площею 12720,87 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 9361,25 га. Відношення площі ПЗФ до площі Бучацького району  («показник заповідності») становить 11,67 %. Реєстр ПЗФ Бучацького району додається (Завантажити).

ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОН

    Природно-заповідний фонд Гусятинського району має у своєму складі 27 одиниць територій та об'єктів площею 14443,5508 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 14442,5208 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 14,21 %. Реєстр ПЗФ Гусятинського району додається (Завантажити).

ЗАЛІЩИЦЬКИЙ РАЙОН

    Природно-заповідний фонд Заліщицького району має у своєму складі 63 одиниці територій та об'єктів площею 22659,36 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 18342,99 га. Відношення площі ПЗФ до площі Заліщицького району («показник заповідності») становить 26,82 %. Реєстр ПЗФ Заліщицького району додається (Завантажити).

ЗБАРАЗЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Збаразького району має у своєму складі 36 одиниці територій та об'єктів площею 4564,2650 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 4564,1850 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 5,29 %. Реєстр ПЗФ Збаразького району додається (Завантажити).

ЗБОРІВСЬКИЙ РАЙОН

  Природно-заповідний фонд Зборівського  має у своєму складі 29 одиниці територій та об’єктів площею  4584,82 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 4584,82 га. Відношення площі ПЗФ до площі району  («показник заповідності») становить 4,69 %. Реєстр ПЗФ Зборівського району додається  (Завантажити).

КОЗІВСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Козівського району має у своєму складі 18 одиниць територій та об'єктів площею 1461,59 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 1461,59 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 2,11 %. Реєстр ПЗФ Козівського району додається (Завантажити).

КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОН

  Природно-заповідний фонд Кременецького району має у своєму складі 30 одиниць територій та об’єктів місцевого значення площею 9501,2799га.  Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 8864,3799 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 9,86 %. Реєстр ПЗФ Кременецького району додається  (Завантажити).

ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОН

  Природно-заповідний фонд Лановецького району має у своєму складі 20 одиниць територій та об’єктів місцевого значення площею 2986,64 га.  Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 2986,64 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 4,72 %. Реєстр ПЗФ Лановецького району додається (Завантажити)

МОНАСТИРИСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Монастириського району має у своєму складі 30 одиниць територій та об'єктів площею 8670,36 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 8278,92 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 14,83 %. Реєстр ПЗФ Монастириського району додається (Завантажити).

ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Підволочиського району має у своєму складі 25 одиниці територій та об'єктів площею 3599,3192 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 3538,7192 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 4,23 %. Реєстр ПЗФ Підволочиського району додається (Завантажити)

ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Підгаєцького району має у своєму складі 18 одиниць територій та об'єктів місцевого значення площею 1324,95 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 1291,9400 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 2,60 %. Реєстр ПЗФ Підгаєцького району додається (Завантажити).

ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Теребовлянського району має у своєму складі 34 одиниці територій та об’єктів місцевого значення площею 3811,4400 га.  Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 381,4400 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 3,37 %. Реєстр ПЗФ Теребовлянського району додається  (Завантажити).

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Тернопільського району має у своєму складі 36 одиниць територій та об'єктів площею 939,5860 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 939,5860 га. Відношення площі ПЗФ до площі району («показник заповідності») становить 1,25 %. Реєстр ПЗФ Тернопільського району додається (Завантажити).

ЧОРТКІВСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Чортківського району має у своєму складі 33 одиниці територій та об'єктів площею 5290,26 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 5289,62 га. Відношення площі ПЗФ до площі Чортківського району («показник заповідності») становить 5,93 %. Реєстр ПЗФ Чортківського району додається (Завантажити).

ШУМСЬКИЙ РАЙОН

   Природно-заповідний фонд Шумського району має у своєму складі 37 одиниць територій та об'єктів площею 11924,06 га. Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 11076,14 га. Відношення площі ПЗФ до площі Підволочиського району («показник заповідності») становить 13,22 %. Реєстр ПЗФ Шумського району додається  (Завантажити).

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА

    Природно-заповідний фонд м. Бережани має у своєму складі 9 одиниць територій та об’єктів місцевого значення площею 91,19 га.  Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 91,1 га. Відношення площі ПЗФ до площі міста («показник заповідності») становить 1,86 %. Реєстр ПЗФ Бережанської міської ради додається (Завантажити).

 КРЕМЕНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА  

    Природно-заповідний фонд м. Кременця має у своєму складі 10 одиниць територій та об’єктів місцевого значення площею 286,14 га.  Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 286,14 га. Відношення площі ПЗФ до площі міста («показник заповідності») становить 15,16 %. Реєстр ПЗФ Кременецької міської ради додається (Завантажити).

Тернопільська міська рада

   Природно-заповідний фонд м. Тернополя має у своєму складі 12 одиниць територій та об’єктів місцевого значення площею 725,3490 га.  Фактична площа ПЗФ району (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 725,3490 га. Відношення площі ПЗФ до площі міста («показник заповідності») становить 12,39 %. Реєстр ПЗФ Тернопільскої міської ради додається (Завантажити)

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

  Природно-заповідний фонд м. Чорткова має у своєму складі 9 одиниць територій та об'єктів місцевого значення площею 20,57 га. Фактична площа ПЗФ міста (без урахування площі тих об'єктів, що входять до складу територій інших об'єктів ПЗФ) – 20,47 га. Відношення площі ПЗФ до площі міста («показник заповідності») становить 1,83 %. Реєстр ПЗФ м. Чорткова додається (Завантажити).

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua