ТВАРИННИЙ СВІТ

ВИДИ ТВАРИН, ЗАНЕСЕНІ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЧЕРВОНОГО СПИСКУ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

  1.  Аполлон  (Parnassius apollo)
  2. Бражник прозерпіна (Proserpinus proserpina)
  3. Видра річкова (Lutra lutra)
  4. Вовк звичайний (Canis lupus )     
  5. Деркач (Crex crex)
  6. Жук-самітник  (Osmoderma eremita)
  7. Казарка червоновола  (Rufibrenta ruficollus)
  8. Коромисло зелене  (Aeschna viridis)
  9. Коромисло лучне (Brachytron pratense)
  10. Красотіл пахучий  (Calosoma sycophanta)
  11. Мнемозина  (Parnassius mnemosyne)
  12. Мурашиний лев звичайний (Myrmeleon formicarius)
  13. Мурашка руда лісова (Formica rufa)
  14. Нічниця велика (Myotis myotis)
  15.  Нічниця водяна (Myotis daubentonii)
  16. Нічниця Наттерера (Myotis nattereri) 
  17. Нічниця ставкова (Myotis dasycneme)
  18. Очеретянка прудка (Acrocephalus paludicola)
  19. П’явка медична  (Hirudo medicinalis)
  20. Павиноочка грушева (Saturnia pury)
  21. Перлівниця товстостінна (Unio crassus)
  22. Плавунець широкий  (Dytiscus latissimus)
  23. Поліксена (Zarynthia polyxena)
  24. Рак широкопалий (Astacus astacus)
  25. Розалія альпійська  (Rosalia alpina)
  26. Савка (Oxyura leucocephala)
  27.  Сінниця Геро (Coenonympha hero)
  28. Слимак виноградний (Hebix pomatia)
  29.  Стерлядь прісноводна (Acipenser ruthenus)
  30. Умбра звичайна  (Umbra krameri)    
  31. Чоп великий  (Zіngel zingel  strebеr)
  32.  Шуліка рудий  (Milvus milvus)

 

ВИДИ ТВАРИН, ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ,
ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

 

  1. Андрена золотонога (Andrena chryscopus)
  2. Аноплій самарський (Anoplius samariensis)
  3. Аполлон (Parnassius apollo)
  4. Багатов’яз гірський (український) (Polydesmus montanus)
  5. Баклан малий  (Phalacrocorax pygmaeus)
  6. Балабан , сокіл-балобан  (Falco cherrug)
  7. Беркут (Aquila chrysaetos)
  8. Білозубка білочерева (велика) (Crocidura leucodon)
  9. Білоперий пічкур дністровський (Romanogobio kesslerii)
  10. Больбельязм однорогий (Bolbelasmus  unicornis)
  11. Бражник дубовий   (Marumba guercus)
  12. Бражник Мертва голова (Acherontia atropos)
  13. Бражник прозерпіна (Proserpinus proserpina)
  14. Бражник скабіозовий (Hemaris titus)
  15. Ведмедиця-господиня  (Callimorpha dominula)
  16. Ведмедиця велика (Pericallia matronula)
  17. Вечірниця велетенська (Nyctalus lasiopterus)
  18. Вечірниця мала  (Nyctalus leisleri)
  19. Вечірниця руда (Nyctalus noctula)
  20. Видра річкова (Lutra lutra)
  21. Вирезуб  причорноморський (Rutilus frisii)
  22. Вусач альпійський (Rosalia alpina)
  23. Вусач великий дубовий  (Cerambyx cergo)
  24. Вусач земляний-хрестоносець (Dorcadion eguestre)
  25. Вусач мускусний (Aromia moschata)
  26. Вусач червонокрилий Келлера  (Purpuricenus raehleri)
  27. Вухань австрійський (Plecotus astriacus)
  28. Вухань звичайний (Plecotus austriacus)
  29. Глушець (глухар)  (Тetrao urogallus)
  30. Гоголь  (Bucephala clangula)
  31. Голуб-синяк (Columba oenas)
  32. Гонкочеревець перев’язаний (бабка перев’язана) (Sympetrum pedemontanum)
  33. Горіхівка  (Nucifraga caryocatactes)
  34. Горностай  (Mustela ermineaa)
  35. Гуска мала (гуска білолоба мала) (Anser erythropus)
  36. Дерихвіст лучний (Glareola pratincola)
  37. Джерлянка жовточерева (Bombina variegata)
  38. Джміль вірменський (Bombus armeniacus)
  39. Джміль глинистий(Bombus argillaceus)
  40. Джміль лезус (Bombus laesus)
  41. Джміль моховий  (Bombus muscorum)
  42. Джміль пахучий (Bombus fragrans)
  43. Джміль червонуватий   (Bombus ruderatus)
  44. Джміль яскравий  (Bombus pomorum)
  45. Дибка степова   (Saga pedo)
  46. Дисцелія зональна (Discoelius zonalis)
  47. Дозорець імператор (Anax imperator Leach)
  48. Дятел білоспинний  (Dendrocopos leucotos)
  49. Дятел трипалий (Picoides tridactylus)
  50. Жаба прудка (Rana dalmatina)
  51. Жовна зелена (дятел зелений) (Picus viridis)
  52. Жовтюх торфовищний (Colias palaeno)
  53. Жук-олень, рогач звичайний (Lucanus cervus)
  54. Жук-самітник (Osmoderma barnabita)
  55. Журавель сірий  (Grus grus)
  56. Змієїд (Circaetus gallicus)
  57. Йорж носар (Gymnocephalus acerinus)
  58. Кажан пізній (Eptesicus serotinus)
  59. Казарка червоновола (Rufіbrenta rufіcollis)
  60. Канюк степовий (Buteo rufinus)
  61. Карась звичайний (карась золотий) (Carassius carassius)
  62. Кіт лісовий  (Felis silvestris)
  63. Ковалик сплощений (Neopristilophus depressus)
  64. Коловодник ставковий  (поручайник)  (Тringa stagnatilis)
  65. Косар (Platalea leucorodia)
  66. Кордулегастер кільчастий (Cordulegaster boltoni)
  67. Кошеніль польська (Porphyropha polonica)
  68. Красик веселий (Zygaena laeta)
  69. Красотіл пахучий  (Calosoma sycophanta)
  70. Красуня-діва   (Calopteryx virgo)
  71. Крохаль довгоносий, крех середній   (Mergus serrator)
  72. Крячок каспійський (Hydroprogne caspia)
  73. Крячок малий (Sterna albifrons)
  74. Ксилокопа (бджола-тесляр) звичайна   (Xylocopa valga)
  75. Ксилокопа (бджола-тесляр) фіолетова (Xylocopa violacea)
  76. Ксифідрія строката (Xiphydria picta)
  77. Кулик-довгоніг або ходуличник (Himantopus himantopus)
  78. Кулик–сорока (Haematopus ostralegus)
  79. Кульон  тонкодзьобий (кроншнеп тонкодзьобий) (Numenius tenuirostris)
  80. Кульон великий (кроншнеп великий) (Numenius arquata)
  81. Кульон середній (кроншнеп середній) (Numenius phaeopus)
  82. Кутора мала   (Neomys anomalus)
  83. Лебідь малий  (Cygnus bewickii)
  84. Лелека чорний (Ciconia nigra)
  85. Лептоюлюс Семенкевича (Leptoulus semenkevitshi)
  86. Лилик двоколірний (Vespertillo murinus)
  87. Лунь лучний (Circus pygargus)
  88. Лунь польовий (Circus cyaneus)
  89. Лунь степовий (Circus macrourus)
  90. Люцина  (Hamearis lucina)
  91. Марена звичайна (Barbus barbus)
  92. Мартин каспійський (реготун чорноголовий) (Larus ichthyaetus Pallas)
  93. Махаон (Papilio machaon)
  94. Мегахіла (бджола-листоріз) Жіро (Megachile giraudi)
  95. Мелітурга булавовуса (Melitturga clavicornis
  96. Минь річковий (Lota lota)
  97. Мишівка лісова (Sicіsta betulina)
  98. Мишівка степова (Sicіsta subtilis)
  99. Мідянка звичайна  (Coronella austriaca)
  100. Мінога українська (Eudontomyzon mariae)
  101. Мнемозина (Parnassius mnemosyne)
  102. Могильник (Aquila heliaca)
  103. Морімус темний  (Morimus funereus)
  104. Моруліна пухирчаста (Morulina verrucosa)
  105. Мухоловка звичайна (Scutigera coleoptrata)
  106. Нерозень (Anas stepera)
  107. Нетопир звичайний (Pipistrellus  pipistrellus)
  108. Нетопир кожаноподібний (Pipistrellus savii )
  109. Нетопир Натузіуса (Pipistrellus nathusii)
  110. Нетопир пігмея (Pipistrellus pygmaeus)
  111. Нетопир середземноморський (Pipistrellus kuhlii)
  112. Нетопир-карлик (Pipistrellus pygmaeus)
  113. Нічниця Брандта (Myotis brandtii)
  114. Нічниця велика (Myotis myotis)
  115. Нічниця водяна (Myotis daubentonii)
  116. Нічниця вусата (Myotis mustacnusi)
  117. Нічниця довговуха  (Myotis bechsteinii)
  118. Нічниця Наттерера (Myotis nattereri) 
  119. Нічниця ставкова (Myotis dasycneme)
  120. Нічниця триколірна  (Myotis emarginatus)
  121. Норка європейська (Mustela lutreola)
  122. Огар  (Тadorna ferruginea)
  123. Оксиетира жовтовуса (Oxyethira flavicornis)
  124. Орел-карлик  (Hieraaetus pennatus)
  125. Осетр російський (Accipenser gueldenstaedtii)
  126. Очеретянка прудка (Acrocephalus paludicola)
  127. П’явка медична  (Hirudo medicinalis)
  128. Палінгенія довгохвоста  (Palingenia longicauda
  129. Пилкохвіст український (Poecilimon ukrainicus)
  130. Підковоніс великий (Rhinolophus ferrumequinum)
  131. Підковоніс малий  (Rhinоlophus hipposideros)
  132. Підорлик великий (Aquila clanga)
  133. Підорлик малий  (Aquila pomarina)
  134. Подалірій (Iphicides podalirius)
  135. Поліксена (Zarynthia polyxena)
  136. Полоз жовточеревий  (Coluber jugularis)
  137. Полоз лісовий, ескулапів (Zamenis longissimus)
  138. Пугач (Bubo bubo)
  139. Пухівка (гага)   (Somateria mollissima)
  140. Р’ясоніжка велика (Neomus fodiens)
  141. Райдужниця велика (Apatura iris)
  142. Рак широкопалий (Astacus astacus)
  143. Рибець малий (Vimba vimba tenella)
  144. Савка (Oxyura leucocephala)
  145. Сапсан (Falco peregrinus)
  146. Сатир залізний  (Hipparchia statilinus)
  147. Сатурнія велика (Saturnia pyri)
  148. Сатурнія мала (Saturnia pavonia)
  149. Сатурнія руда (Aglia tau)
  150. Сатурнія середня (Saturnia spini)
  151. Севрюга звичайна  (Acipenser stellatus)
  152. Сиворакша (Coracias garrulus)
  153. Синиця біла (Parus cyanus)
  154. Синявець Пилаон  (Pericallia matronula)
  155. Сипуха (Тyto alba)
  156. Сінниця Геро  (Coenonympha hero)
  157. Скарабей священний (Scarabaeus sacer)
  158. Скеляр строкатий (Monticola saxatilis)
  159. Сколія-гігант (Megascolia maculata)
  160. Скопа (Pandion haliaetus)
  161. Сліпак подільський  (Spalax zemni)
  162. Сова болотяна (Asio flammeus
  163. Сова довгохвоста (Strіx uralensis)
  164. Совка сокиркова  (Periphanes delphinii)
  165. Сольпуга звичайна (Galeodes araneoides)
  166. Сонцевик фау-біле (Nymphalis vaualbum)
  167. Сорокопуд сірий (Lanius excubitor)
  168. Стафілін волохатий (Emus hirtus
  169. Стерлядь прісноводна (Acipenser ruthenus)
  170. Стрічкарка блакитна (Catocala fraxini)
  171. Стрічкарка велика червона (Catocala dilecta)
  172. Стрічкарка орденська малинова (Catocala sponsa)
  173. Стрічкарка тополева (Limenitis populi)
  174. Тетерук (Lyrurus tetrix)
  175. Трохета Биковського (Trocheta bykowskii)
  176. Турун Ештрайхера (Carabus estreicheri)
  177. Турун угорський (Carabus hungaricus)
  178. Тхір лісовий (Mustela putorius)
  179. Тхір степовий (Mustela eversmanniі)
  180. Умбра звичайна (Umbra krameri)     
  181. Урофора Дзєдушицького (Urophora dzieduszyckii)
  182. Ховрах рябий (Сtellus suslicus suslicus)
  183. Хом’як звичайний (Cricetus cricetus)
  184. Хохуля руська  (Desmana moschata)  
  185. Чапля жовта, чепура (Ardeola ralloides)
  186. Чернь білоока (Aythya nyroca)
  187. Чернь червонодзьоба, нирок червонодзьбий (Netta rufina)
  188. Чоп великий (Zіngel zingel  strebеr)
  189. Широковух європейський (Barbastella barbastellus)
  190. Шпак рожевий  (Sturnus roseus)
  191. Шуліка рудий  (Milvus milvus)
  192. Шуліка чорний (Milvus migrans)
  193. Ялець звичайний (Leuciscus leuciscus)
  194. Ялець-андруга  європейський (Telestes soufa)
  195. Ящірка зелена (Lacerta viridis)

  

ВИДИ ТВАРИН, ЗАНЕСЕНИХ ДО ДОДАТКІВ КОНВЕНЦІЇ ПРО ОХОРОНУ ДИКОЇ ФЛОРИ І ФАУНИ І ПРИРОДНИХ СЕРЕДОВИЩ ІСНУВАННЯ В ЄВРОПІ
(БЕРНСЬКА КОНВЕНЦІЯ), ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБАЛСТІ.

 

  1. Аполлон (Parnassius apollo)
  2. Бабка- левкоринія хвостата (Leucorrhinia caudalis)
  3. Баклан великий (Phalacrocorax carbo)
  4. Баклан малий (Palacrocorax pygmaeus)
  5. Баранець великий (дупель) (Gallinago media)
  6. Баранець звичайний (Gallinago gallinago)
  7. Бджолоїдка звичайна (Merops apiaster)
  8. Берестянка звичайна (Hippolais icterina)
  9. Бичок-пісочник (Neogobius fluviatilis)
  10. Білизна звичайна (Aspius aspius)
  11. Білозубка велика (Crocidura leucodon)
  12. Білозубка мала (Crocidura suaveoшlens Mill)
  13. Білоперий пічкур дністровський (Romanogobio kesslerii)
  14. Бобер європейський (Castor fiber Linnaeus)
  15. Боривітер звичайний (Falсo tinnunculus)
  16. Бражник прозерпіна (Proserpinus proserpina)
  17. Брижач (Philomachus pugnax)
  18. Бугай (Botaurus stellaris)
  19. Бугайчик (Ixobrychus minutus)
  20. В’юн звичайний (Misgurnus fossilis)
  21. В’юрок звичайний (Fringilla montifringilla)
  22. Веретільниця ламка (Anguis fragilis)
  23. Верховка звичайна (Leucaspius delineatus)
  24. Вечірниця велетенська (Nyctalus lasiopterus)
  25. Вечірниця мала  (Nyctalus leislerі)
  26. Вечірниця руда (Nyctalus noctula)
  27. Вивільга (Oriolus oriolus)
  28. Вивірка звичайна (Sciurus vulgaris)
  29. Видра річкова (Lutra lutra)
  30. Вівсянка городня (Emberiza cirlus)
  31. Вівсянка звичайна (Emberiza citrinella)
  32. Вівсянка очеретяна (Emberiza schoeniclus)
  33. Вівчарик весняний (Phylloscopus  trochilus)               
  34. Вівчарик жовтобровий (Phylloscopus sibilatrix)        
  35. Вівчарик-ковалик (Phylloscopus  collybita)
  36. Вільшанка  (Erithacus rubecula)
  37. Вовк звичайний (Canis lupus)
  38. Вовчок горішковий (Muscardinus avellanarius)
  39. Вовчок лісовий (Dryomys mitedula)
  40. Вовчок сірий (Myoxus glis)   
  41. Волове очко  (Troglodytes  troglodytes)       
  42. Вуж водяний (Natrix tessellata)
  43. Вуж звичайний (Natrix natrix)
  44. Вусач альпійський (Rosalia alpina)
  45. Вусач великий дубовий  (Cerambyx cerdo)
  46. Вухань австрійський (Plecotus austriacus)
  47. Вухань звичайний (Plecotus auritus)
  48. Гагара чорношия (Gavia stellata)
  49. Гадюка звичайна (Vipera berus)
  50. Гаїчка болотяна (Parus palustris)
  51. Гірчак європейський (Rhodeus amarus)
  52. Глушець (глухар)  (Тetrao urogallus)
  53. Голуб сизий (Columba livia)
  54. Голуб-синяк (Columba oenas)
  55. Горихвістка звичайна (Phoenicurus phoenicurus)
  56. Горихвістка чорна (Phoenicurus  ochruros)
  57. Горіхівка (Nucifraga caryocatactes)
  58. Горлиця звичайна (Streptopelia turtur)
  59. Горлиця садова (Streptopelia decaocto)
  60. Горностай (Mustela erminea)
  61. Горобець польовий (Passer montanus)
  62. Гуска сіра (Anser anser)
  63. Дерихвіст лучний  (Glareola pratincola)
  64. Деркач (Crex crex)
  65. Джерлянка жовточерева (Bombina variegata)
  66. Джерлянка червоночерева, кумка звичайна (Bombina bombina)
  67. Дрізд співочий (Turdus philomelos)
  68. Дрізд чорний (Turdus merula)
  69. Дрімлюга (Caprimulgus europaeus)
  70. Дукачик непарний (Lycaena dispar)
  71. Дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos)          
  72. Дятел зелений (жовна) (Picus viridis)
  73. Дятел малий  (Dendrocopos minor)
  74. Дятел середній (Dendrocopos medius)
  75. Дятел сірійський (Dendrocopos syriacus)
  76. Дятел строкатий звичайний (Dendrocopos major)
  77. Жаба гостроморда  (Rana terrestris)
  78. Жаба їстівна (Pelophylax esculentus)
  79. Жаба озерна (Pelophylax ridibundus)
  80. Жаба прудка (Rana dalmatina)
  81. Жаба ставкова(Pelophylax lessonae)
  82. Жаба трав’яна (Rana temporaria)
  83. Жайворонок лісовий (Calandrella arborea)
  84. Жайворонок малий (Calandrella cinerea)
  85. Жайворонок польовий (Calandrella arvensis)
  86. Жовна зелена (дятел зелений) (Picus viridis)
  87. Жовна сива(Picus canus)
  88. Жовна чорна (Dryocopus martius)
  89. Жук-олень, рогач звичайний (Lucanus cervus)
  90. Журавель білий ,стерх (Grus leucogeranus)
  91. Журавель сірий (Grus grus)
  92. Заєць сірий (Lepus europaeus)
  93. Зеленяк (Chloris chloris)
  94. Землянка звичайна (Pelobates fuscus)   
  95. Змієїд (Circaetus gallicus)
  96. Зозуля (Cuculus canorus)
  97. Золотомушка жовточуба (Regulus regulus)
  98. Зуйок малий (пісочник) (Charadrius dubius)
  99. Зяблик (Fringilla coelebs)
  100. Іволга- вівільга  (Oriolus oriolus)
  101. Кабан звичайний (Sus scrofa)
  102. Кажан пізній (Eptesicus serotinus)   
  103. Казарка червоновола  (Rufibrenta ruficollus)
  104. Кам’янка звичайна  (Oenanthe oenanthe)
  105. Канюк звичайний  (Buteo buteo)
  106. Канюк степовий (Buteo rufinus)
  107. Квак (Nycticorax    nycticorax)            
  108. Квакша звичайна (Hyla arborea)
  109. Кібчик (Falco vespertinus)
  110. Кіт лісовий (Felis silvestris)
  111. Кобилочка річкова (Locustella fluviatilis)
  112. Кобилочка-цвіркун (Locustella naevia)
  113. Коловодник великий (Тringa nebularia)
  114. Коловодник звичайний (Тringa glareola)
  115. Коловодник лісовий (Тringa ochropus)
  116. Коловодник ставковий (поручайник) (Тringa stagnatilis)
  117. Косар (Platalea leucorodia)
  118. Коноплянка (Acanthis cannabina)
  119. Коромисло зелене  (Aeschna viridis)
  120. Костогриз (Coccothraustes  сoccothraustes)
  121. Крех (крохаль) великий (Mergus merganser)
  122. Крижень (Anas platyrhynchos)
  123. Кропив’янка прудка  (Sylvia curruca)
  124. Кропив’янка рябогруда (Sylvia nisoria)
  125. Кропив’янка садова (Sylvia borin)
  126. Кропив’янка сіра (Sylvia communis)
  127. Кропив’янка чорноголова (Sylvia atricapilla)
  128. Крук (Corvus corax)
  129. Крутиголовка (Jynx torguilla)
  130. Крячок білокрилий (Chlidonias leucopteris)
  131. Крячок білощокий (Chlidonias hybrida)
  132. Крячок каспійський (Hydroprogne caspia)
  133. Крячок малий (Sterna albifrons)
  134. Крячок річковий  (Sterna hirundo)
  135. Крячок чорний (Sterna niger)
  136. Кульон тонкодзьобий  (кроншнеп тонкодзьобий) (Numenius tenuirostris)
  137. Куниця звичайна (Martes martes)
  138. Куниця кам’яна (Martes foina)
  139. Куріпка сіра(Perdix perdix)
  140. Курочка водяна (Porzana chloropus)
  141. Курочка мала (Porzana parva)
  142. Ласка (Mustela erminea)
  143. Ластівка берегова (Riparia riparia)
  144. Ластівка міська (Delichon urbica)
  145. Ластівка сільська (Hirundo rustica)
  146. Лебідь малий (Cygnus bewickii)
  147. Лебідь-шипун (Cygnus olor)
  148. Левкоринія лісова (Leucorrhinia pectoralis)
  149. Лелека білий (Ciconia ciconia)
  150. Лелека чорний (Ciconia nigra)
  151. Лилик двоколірний (Vespertilio murinus)
  152. Лиска (Fulica atra)
  153. Лось європейський (Alces alces)
  154. Лунь лучний (Circus pygargus)
  155. Лунь очеретяний (Circus aeruginosus)
  156. Лунь польовий  (Circus cyaneus)
  157. Лунь степовий  (Circus macrourus)
  158. Мартин звичайний (Larus ridibundus)
  159. Мартин малий (Larus minutus)
  160. Мишівка лісова (Sicista betulina)
  161. Мишівка степова (Sicіsta subtilis)
  162. Мідиця звичайна (Sorex araneus)
  163. Мідиця мала (Sorex minutus)
  164. Мідиця середня (Sorex caecutiens)
  165. Мідянка  звичайна (Coronella austriaca)
  166. Мнемозина (Parnassius mnemosyne)
  167. Могильник (Aquila heliaca)
  168. Мухоловка сіра (Muscicapa striata)
  169. Нерозень (Anas strepera)
  170. Нетопир звичайний (Pipistrellus pipistrellus)
  171. Нетопир кожаноподібний (Pipistrellus savii )
  172. Нетопир Натузіуса (Pipistrellus nathusii)
  173. Нетопир пігмея (Pipistrellus pygmaeus)
  174. Нетопир середземноморський (Pipistrellus kuhlii)
  175. Нетопир-карлик (Pipistrellus pygmaeus)
  176. Нічниця Брандта (Myotis brandtii)
  177. Нічниця велика (Myotis myotis)
  178. Нічниця водяна (Myotis daubentonii)
  179. Нічниця вусата (Myotis mystacinus)
  180. Нічниця довговуха (Myotis bechsteini)
  181. Нічниця Наттерера (Myotis nattereri) 
  182. Нічниця ставкова (Myotis dasycneme)
  183. Нічниця триколірна (Myotis emarginatus)
  184. Норка європейська (Mustela lutreola)
  185. Огар (Тadorna ferruginea)
  186. Одуд (Upupa epops)
  187. Омелюх (Bombycilla garrulus)
  188. Орел-карлик (Hieraaetus pennatus)
  189. Осоїд (Pernis aprivorus)
  190. Очеретянка велика(Acrocephalus arundinaceus)
  191. Очеретянка лучна(Acrocephalus schoebaenus)
  192. Очеретянка прудка (Acrocephalus paludicola)
  193. Очеретянка ставкова (Acrocephalus scirpaceus)
  194. Очеретянка чагарникова(Acrocephalus  palustris)
  195. П’явка медична (Hirudo medicinalis)
  196. Палінгенія довгохвоста (Palingenia longicauda)
  197. Пастушок (Rallus aguaticus)
  198. Перепілка (Coturnix coturnix)
  199. Перлівниця (Margaritifera auricularia)
  200. Підковоніс великий (Rhinolophus ferrumequinum)
  201. Підковоніс малий (Rhinоlophus hipposideros)
  202. Підкоришник звичайний (Certhia familiaris) 
  203. Підорлик великий (Aquila clanga)
  204. Підорлик малий (Aquila pomarina)
  205. Підсоколик великий (Falco subbeuteo)  
  206. Пірникоза  велика (Podiceps cristatus)
  207. Пірникоза  мала (Podiceps ruficollis)
  208. Пірникоза  сірощока(Podiceps griseigena)
  209. Пірникоза чорношия(Podiceps nigricollis)
  210. Пісочник малий (Сharadrius dubius)
  211. Плавунець широкий (Dytiscus latissimus)
  212. Плиска біла (Motacilla alba)
  213. Плиска гірська(Motacilla cinerea)
  214. Плиска жовта (Motacilla flava)
  215. Плиска жовтоголова( Motacilla citreola)
  216. Плиска чорноголова(Motacilla feldegg)
  217. Побережник малий (кулик-горобець) (Calidris minuta)
  218. Повзик (Sitta europaea)
  219. Погонич звичайний (Porzana porzana)
  220. Поліксена (Zarynthia polyxena)
  221. Полоз жовточеревий (Coluber jugularis)
  222. Полоз ескулапів (Zamenis longissimus)
  223. Попелюх (Aythya ferina)
  224. Посмітюха (Galerida cristata)
  225. Пронурок (Cinclus cinclus)
  226. Просянка (Emberiza calandra)
  227. Пугач (Bubo bubo)
  228. Р’ясоніжка велика (Neomus fodiens)
  229. Райка звичайна (деревна) (Hyla arborea)
  230. Рак широкопалий (Astacus astacus)
  231. Ремез (Remiя pendulinus)
  232. Ропуха зелена (Bufo viridis)
  233. Ропуха сіра (звичайна) (Bufo bufo)
  234. Сaрна європейська (Capreolus capreolus)
  235. Савка (Oxyura leucocephala)
  236. Сапсан (Falco peregrinus)
  237. Свищ (Anas penelope)
  238. Серпокрилець чорний (Apus apus)
  239. Сиворакша (Coracias garrulus)
  240. Синець звичайний (Ballerus ballerus)
  241. Синиця блакитна (Parus caeruleus)
  242. Синиця велика (Parus major)
  243. Синиця довгохвоста (Aegithalos caudatus)
  244. Синиця чорна (Parus ater)
  245. Синиця чубата (Parus cristatus)
  246. Сипуха (Тyto alba)
  247. Сич хатній (Athene noctua) 
  248. Сінниця Геро (Coenonympha hero)
  249. Скеляр строкатий (Monticola saxatilis)
  250. Скопа (Pandion haliaetus)
  251. Слуква (Scolopax rusticola)
  252. Снігур (Pyrrhula pyrrhula)
  253. Сова болотяна (Asio flammeus) 
  254. Сова вухата (Asio otus) 
  255. Сова довгохвоста (Strіx uralensis)
  256. Сова сіра (Strix aluco)
  257. Соловейко західний (Luscinia megarhynchos)
  258. Соловейко східний (Luscinia luscinia)
  259. Сом європейський (Silurus silurus)
  260. Сорокопуд сірий (Lanius excubitor)
  261. Сорокопуд терновий (жупан) (Lanius collurio)
  262. Сорокопуд чорнолобий (Lanius minor)
  263. Стерлядь прісноводна (Acipenser ruthenus)
  264. Тинівка лісова (Prunella modularis)
  265. Травянка  чорноголова (Saxicola torguata) 
  266. Травянка (чекан) лучна (Saxicola rubetra)
  267. Тритон гребінчастий (Triturus cristatus)
  268. Тритон звичайний (Triturus vulgaris)
  269. Тхір лісовий (чорний) (Mustela putorius)
  270. Тхір степовий (Mustela eversmanniі)
  271. Умбра звичайна (Umbra krameri)
  272. Ховрах європейський (Сtellus cellus)
  273. Ховрах рябий (Сtellus suslicus suslicus)
  274. Хом’як звичайний (Cricetus cricetus)
  275. Чайка (Vanellus vanellus)
  276. Чапля жовта, чепура (Ardeola ralloides)
  277. Чапля сіра (Ardea cinerea)
  278. Чапля руда (Ardeapurpurea)
  279. Часничниця звичайна (Pelobates fuscus)
  280. Чепура велика (Egretta alba)
  281. Чепура мала (Egretta garzetta)
  282. Черепаха болотяна (Emys orbicularis)
  283. Чечітка звичайна (Acanthis flammea)
  284. Чиж (Spinus spinus)
  285. Чикотень (Turdus pilarus)
  286. Чирянка велика (Anas guerguedula)
  287. Чоп великий (Zіngel zingel  strebеr)
  288. Широковух європейський (Barbastella barbastella)
  289. Шишкар білокрилий (Loxia leucoptera)
  290. Шишкар сосновий (Loxia pytyopsittacus)  
  291. Шишкар ялиновий (Loxsia curvirostra)
  292. Шпак рожевий (Sturnus roseus)  
  293. Шуліка рудий (Milvus milvus)
  294. Шуліка чорний (Milvus migrans)                    
  295. Щеврик лісовий (Anthus trivialis)
  296. Щеврик лучний (Anthus pratensis)
  297. Щеврик польовий (Anthus campestris)
  298. Щеврик червоногрудий (Anthus cervinus)
  299. Щедрик (Serinus serinus)
  300. Щиглик (Carduelis carduelis)
  301. Щипавка звичайна (Cobitis taenia)
  302. Яструб великий (Accipiter gentilis)
  303. Яструб малий (Accipiter nisus)
  304. Ящірка живородна (Lacerta vivipara)
  305. Ящірка зелена (Lacerta viridis)
  306. Ящірка прудка (Lacerta agilis)

 

ВИДИ ТВАРИН, ЗАНЕСЕНИХ ДО ДОДАТКІВ КОНВЕНЦІЇ ПРО МІЖНАРОДНУ ТОРГІВЛЮ ВИДАМИ ДИКОЇ ФАУНИ І ФЛОРИ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИКНЕННЯ (CITES) І ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

 

  1. Аполлон (Parnassius apollo)
  2. Бджолоїдка звичайна (Merops apiaster)
  3. Білозубка мала (Crocidura suaveoшlens Mill)
  4. Боривітер звичайний (Falсo tinnunculus)
  5.  Борсук звичайний (Meles meles)
  6.  Вечірниця мала (Nyctalus leislerі)
  7.  Вечірниця руда (Nyctalus noctula)
  8. Видра річкова (Lutra lutra)
  9. Вільшанка (Erithacus rubecula)
  10. Вовк звичайний (Canis lupus )
  11. Вухань австрійський (Plecotus austriacus)
  12. Вухань звичайний (Plecotus auritus)
  13. Гагара чорношия (Gavia stellata)
  14. Журавель білий, стерх (Grus leucogeranus)
  15. Журавель сірий (Grus grus)
  16. Змієїд (Circaetus gallicus)
  17.  Кажан пізній (Eptesicus serotinus)
  18. Казарка червоновола (Rufibrenta ruficollus)
  19. Канюк звичайний  (Buteo buteo)
  20. Канюк степовий (Buteo rufinus)
  21. Кібчик (Falco vespertinus)
  22.  Кіт лісовий (Felis silvestris)
  23.  Клепець європейський (Ballerus sapa)
  24. Колпиця звичайна, косар (Platalea leucorodia)
  25. Кульон тонкодзьобий  (кроншнеп тонкодзьобий) (Numenius tenuirostris)
  26.  Лилик двоколірний (Vespertilio murinus)
  27. Лунь лучний (Circus pygargus)
  28. Лунь очеретяний  (Circus aeruginosus)
  29. Лунь польовий  (Circus cyaneus)
  30. Лунь степовий  (Circus macrourus)
  31.  Нетопир звичайний (Pipistrellus pipistrellus)
  32.  Нетопир кожаноподібний (Pipistrellus savii )
  33.  Нетопир Натузіуса (Pipistrellus nathusii)
  34.  Нетопир середземноморський (Pipistrellus kuhlii)
  35.  Нетопир-карлик (Pipistrellus pygmaeus)
  36.  Нічниця Брандта (Myotis brandtii)
  37.  Нічниця велика (Myotis myotis)
  38.  Нічниця водяна (Myotis daubentonii)
  39.  Нічниця вусата (Myotis mystacinus)
  40.  Нічниця довговуха (Myotis bechsteini)
  41.  Нічниця Наттерера (Myotis nattereri)
  42.  Нічниця ставкова (Myotis dasycneme)
  43.  Нічниця триколірна (Myotis emarginatus) 
  44. Орел-карлик  (Hieraaetus pennatus)
  45. Осоїд (Pernis aprivorus)
  46. П’явка медична  (Hirudo medicinalis)
  47. Осоїд Підковоніс малий (Rhinоlophus hipposideros)
  48. Підорлик малий,   (Aquila pomarina)
  49. Підсоколик великий (Falco subbeuteo)
  50. Пугач (Bubo bubo)
  51.  Пухівка (гага) (Somateria mollissima)
  52. Савка (Oxyura leucocephala)
  53. Сапсан (Falco peregrinus)
  54. Сипуха (Тyto alba)
  55. Сич хатній (Athene noctua)
  56.  Скеляр строкатий (Monticola saxatilis) haliaetus)
  57. Скопа (Pandion haliaetus)    
  58. Сова болотяна (Asio flammeus)
  59. Сова вухата (Asio otus)
  60. Сова довгохвоста  (Strіx uralensis)
  61. Сова сіра (Strix aluco)
  62. Соловейко західний (Luscinia megarhynchos)
  63. Стерлядь прісноводна (Acipenser ruthenus)
  64.  Широковух європейський (Barbastella barbastella)
  65.  Шуліка рудий  (Milvus milvus)
  66. Шуліка чорний  (Milvus migrans)
  67. Яструб великий (Accipiter gentilis)
  68. Яструб малий (Accipiter nisus)

  

ВИДИ ТВАРИН, ЗАНЕСЕНИХ, ДО ДОДАТКІВ КОНВЕНЦІЇ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ МІГРУЮЧИХ ВИДІВ ДИКИХ ТВАРИН (БОННСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ, CMS), ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБАЛСТІ.

 

  1.  Бджолоїдка звичайна (Merops apiaster)
  2. Вечірниця велетенська (Nyctalus lasiopterus)
  3. Вечірниця мала (Nyctalus leislerі)
  4. Журавель білий, стерх (Grus leucogeranus)
  5. Канюк звичайний  (Buteo buteo)
  6. Квак (Nycticorax    nycticorax)            
  7. Кібчик (Falco vespertinus)
  8. Косар (Platalea leucorodia)
  9. Лелека білий (Ciconia ciconia)
  10. Лелека чорний (Ciconia nigra)
  11. Лилик двоколірний (Vespertilio murinus)
  12. Лиска (Fulica atra)
  13. Лунь лучний (Circus pygargus)
  14. Лунь очеретяний  (Circus aeruginosus)
  15. Нерозень (Anas strepera)
  16. Нічниця Брандта (Myotis brandtii)
  17. Нічниця Наттерера (Myotis nattereri)
  18. Нічниця ставкова (Myotis dasycneme)
  19. Нічниця триколірна (Myotis emarginatus)
  20. Очеретянка прудка (Acrocephalus paludicola)
  21. Перепілка (Coturnix coturnix)
  22. Підковоніс великий (Rhinolophus ferrumequinum)
  23. Підковоніс малий (Rhinоlophus hipposideros)      
  24. Погонич звичайний (Porzana porzana)
  25. Савка (Oxyura leucocephala)
  26. Сиворакша (Coracias garrulus)
  27. Скеляр строкатий  (Monticola saxatilis) haliaetus)
  28. Скопа (Pandion haliaetus)
  29. Стерлядьпрісноводна (Acipenser ruthenus)
  30. Чайка (Vanellus vanellus)
  31. Шуліка рудий  (Milvus milvus)
  32. Шуліка чорний  (Milvus migrans)
  33. Яструб великий (Accipiter gentilis)
  34. Яструб малий (Accipiter nisus)

 

ВИДИ ТВАРИН, ЩО ОХОРОНЯЮТЬСЯ ВІДПОВІДНО ДО УГОДИ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ АФРО-ЄВРАЗІЙСЬКИХ МІГРУЮЧИХ ВОДНО-БОЛОТНИХ ПТАХІВ (AEWA)
І ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБАЛСТІ.

  1. Баклан малий (Phalacrocorax pygmaeus)
  2. Баранець великий (дупель) (Gallinago media)
  3. Баранець звичайний (Gallinago gallinago)
  4. Бугай (Botaurus stellaris)
  5. Бугайчик (Ixobrychus minutus)
  6. Гоголь  (Bucephala clangula)
  7. Грицик великий (Limosa limosa)
  8. Гуска сіра (Anser anser)
  9. Журавель білий, стерх (Grus leucogeranus)
  10. Журавель сірий (Grus grus)
  11. Зуйок малий (пісочник) (Charadrius dubius)
  12. Казарка червоновола  (Rufibrentaruficollus)
  13. Колпиця біла (Platalea alba)
  14. Колпиця звичайна, косар (Platalea leucorodia)
  15. Крех (крохаль) великий (Mergus merganser)
  16. Крижень (Anas platyrhynchos)
  17. Крохаль довгоносий, крех середній (Mergus serrator)
  18. Крячок малий (Sterna albifrons)
  19. Крячок річковий  (Sterna hirundo)
  20. Кулик-довгоніг або ходулочник  (Himantopus himantopus)
  21. Кульон великий  (кроншнеп великий) (Numenius arquata)
  22. Кульон середній  (кроншнеп середній) (Numenius phaeopus)
  23. Кульон тонкодзьобий  (кроншнеп тонкодзьобий) (Numenius tenuirostris)
  24. Курочка мала (Porzana parva)
  25. Лебідь-шипун (Cygnus olor)
  26. Лелека білий (Ciconia ciconia)
  27. Лелека чорний (Ciconia nigra)
  28. Лиска (Fulica atra)
  29. Лунь лучний  (Circus pygargus)
  30. Нетопир пігмея (Pipistrellus pygmaeus)
  31. Огар (Тadorna ferruginea)
  32. Побережник малий  (кулик-горобець) (Calidris minuta)
  33. Попельх (чернь червоноголова) (Aythya ferina)
  34. Савка (Oxyura leucocephala)
  35. Чайка (Vanellus vanellus)
  36. Чапля жовта (Ardeola ralloides)
  37. Чапля руда (Ardea purpurea)
  38. Чапля сіра (Ardea cinerea)
  39. Чернь білоока (Aythya nyroca)
  40. Чирянка малаирок-свистунець) (Anas crecca)

  

ВИДИ ТВАРИН, ЩО ОХОРОНЯЮТЬСЯ ВІДПОВІДНО ДО УГОДИ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ КАЖАНІВ В ЄВРОПІ (EUROBATS) І ПЕРЕБУВАЮТЬ НА ТЕРИТОРІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  1. Вечірниця велетенська (Nyctalus lasiopterus)
  2. Вечірниця мала (Nyctalus leislerі)
  3. Вечірниця руда (Nyctalus noctula)
  4. Вухань австрійський (Plecotus austriacus)
  5. Вухань звичайний (Plecotus auritus)
  6. Кажан пізній (Eptesicusserotinus)
  7. Лилик двоколірний (Vespertilio murinus)
  8. Нетопир звичайний (Pipistrellus pipistrellus)
  9. Нетопир кожаноподібний (Pipistrellus savii )
  10. Нетопир Натузіуса (Pipistrellus nathusii)
  11. Нетопир середземноморський (Pipistrellus kuhlii)
  12. Нетопир-карлик (Pipistrelluspygmaeus)
  13.  Нетопир пігмея (Pipistrellus pygmaeus)
  14. Нічниця Брандта (Myotis brandtii)
  15. Нічниця велика (Myotis myotis)
  16. Нічниця водяна (Myotis daubentonii)
  17. Нічниця вусата (Myotis mystacinus)
  18. Нічниця довговуха (Myotis bechsteini)
  19. Нічниця Наттерера (Myotis nattereri) 
  20. Нічниця ставкова (Myotis dasycneme)
  21. Нічниця триколірна (Myotis emarginatus)
  22. Підковоніс великий (Rhinolophus ferrumequinum)     
  23. Підковоніс малий  (Rhinоlophus hipposideros)
  24. Широковух європейський (Barbastella barbastella) 

 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@tr.ukrtel.net