До уваги суб’єктів господарювання

     Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України, щодо інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлювальної енергетики», яким зокрема внесено зміни до пункту 4 частини четвертої статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

  Цими змінами передбачено проведення обов’язкової експертизи проектів будівництва об’єктів, які підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України «Про оцінку впливу на довкілля» в частині врахування результатів оцінки впливу на довкілля.

   Статтею 9 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» передбачено видачу уповноваженим центральним та уповноваженими територіальними органами висновків з оцінки впливу на довкілля, виходячи з результатів оцінки впливу на довкілля планованої діяльності.

  Уповноваженим територіальним органом з оцінки впливу на довкілля в межах Тернопільської області є управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

До уваги суб’єктів оцінки впливу на довкілля

     Управління інформує, що Міністерством екології та природних ресурсів України видано наказ від 30.05.2018 №182 «Про затвердження розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.06.2018 №676/32128.

     У зв’язку з цим, з метою виконання вимог ст. 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» в частині здійснення суб’єктом господарювання плати за проведення громадського обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля, необхідно звертатися до управління екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації (м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3, 5 поверх).

     Згідно з затвердженим в управлінні порядком, здійснення суб’єктом господарювання оплати за проведення громадського обговорення відбувається після укладення договору та отримання рахунку. 

     Плата за проведення громадського обговорення вноситься на рахунок, визначений уповноваженим територіальним органом, до подання звіту з оцінки впливу на довкілля та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.          

5 червня 2018 року відбудеться семінар 

«Реалізація вимог законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля»

     Інформуємо, що 05 червня 2018 року о 10 год. 30 хв. в приміщенні Тернопільської обласної державної адміністрації (м.Тернопіль, вул. Грушевського, 8, каб.329) відбудеться семінар на тему «Реалізація вимог законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля».

     У зв’язку з тим, що суб’єктами оцінки впливу на довкілля є суб’єкти господарювання, а також органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які є замовниками планованої діяльності, до участі у семінарі запрошуються посадові особи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання області.

 До уваги замовників планованої діяльності,

які є суб’єктами оцінки впливу на довкілля

       В Тернопільській області, як і по всій Україні, з початку поточного року задіяний у всіх сферах господарської діяльності механізм оцінки впливу на довкілля.

     Суб’єкти господарювання, планована діяльність яких підлягає оцінці впливу на довкілля оприлюднюють повідомлення про цю діяльність, чим розпочинають процедуру оцінки впливу на довкілля.

     Зауважуємо, що стаття 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» містить чіткий поділ видів планованої діяльності та об’єктів на дві категорії. 

     Оцінку впливу на довкілля для видів планованої діяльності та об’єктів віднесених до першої категорії здійснює уповноважений центральний орган – Міністерство екології та природних ресурсів України, а для віднесених до другої категорії – уповноважені територіальні органи – департаменти (управління) екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій. 

     Кожен з вказаних уповноважених органів перед внесенням поданого суб’єктом господарювання повідомлення про плановану діяльність до Єдиного Реєстру з оцінки впливу на довкілля аналізує його на предмет правильності віднесення планованої діяльності до категорій зазначених у ст.3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».   

До уваги громадськості області!

     Повідомляємо, що станом на 16 лютого 2018 року у відповідності до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» на території області подали Повідомлення про плановану діяльність та внесені до Реєстру оцінки впливу на довкілля наступні суб’єкти господарювання:

– ПП «Екоцентр плюс» – планована діяльність щодо розміщення складу для зберігання небезпечних відходів, а саме відпрацьованих ртутних ламп та ртутних термометрів за адресою м.Тернопіль, вул..Бродівська, 59;

– ТОВ «Кліар Енерджі» – будівництво когенераційної установки для виробництва електричної енергії з біогазу на території Малашовецького сміттєзвалища.

     Більш детально ознайомитися з повідомленнями щодо планованої діяльності даних суб’єктів господарювання можна на сайті управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації у розділі «Регуляторна діяльність. Оцінка впливу на довкілля. Повідомлення про плановану діяльність», а також у згаданому Реєстрі.

 

В МіНПРИРОДИ ВІДБУВСЯ  ТРЕНІНГ

З ПРОЦЕДУРИ ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ 

     За участю представника від управління у Міністерстві екології та природних ресурсів України за підтримки міжнародного проекту АРЕNА 30 січня - 1 лютого 2018 року відбувся тренінг-семінар з провадження процедури оцінки впливу на довкілля. 

     На тренінгу розглядалися питання введення в практику Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» на території України. Навчання проводили експерти з правових питань проекту АРЕNА та міжнародні експерти з провадження оцінки впливу на довкілля в України. Підчас навчання розглядалися питання щодо кроків у процедурі проведення оцінки впливу на довкілля, види документів та вимоги до них.

 

 

ГЛАСНІСТЬ ТА ІНФОРМУВАННЯ У ПРОЦЕСІ ЗДІЙСНЕННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ 

     Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації як уповноважений територіальний орган з оцінки впливу на довкілля (ОВД)  на власному офіційному веб-сайті в мережі Інтернет у розділі „Регуляторна діяльність ОВД” забезпечує оприлюднення поданих суб’єктами господарювання області  повідомлень про плановану діяльність, яка підлягає ОВД, оголошень про початок громадського обговорення звіту з ОВД, а також інформацію про висновки з ОВД та рішення про провадження планової діяльності.

   Одночасно всі ці документи вносяться в Єдиний реєстр з оцінки впливу  на довкілля, де інформація є відкритою з вільним доступом через мережу  Інтернет.

   Згідно з Законом  України „Про оцінку впливу на довкілля” ведення  Єдиного реєстру з оцінки впливу  на довкілля покладено на уповноважений центральний орган – Міністерство екології та природних ресурсів України.

    З метою надання інформаційної допомоги суб’єктам господарювання та органам влади області по процедурі ОВД в управлінні розпочала роботу електронна приймальня з ОВД.  Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

   Ставте свої запитання, що стосуються процедури ОВД, та очікуйте відповіді на вказану вами зворотну електронну адресу.

    Запитання, які можуть зацікавити широкий загал суб’єктів господарювання області, органів влади та відповіді на них фахівців управління будуть розміщені на веб-сайті управління у розділі „ОВД  запитання-відповіді”.

 

ОЦІНКА ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ СТАРТУВАЛА 

    З 18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України „ Про оцінку впливу на довкілля” та втратив чинність Закон України „ Про екологічну експертизу”.

      Крім цього внесено зміни до цілої низки законодавчих та нормативних актів. 

    На засіданні Кабінету Міністрів України 13 грудня 2017 року було схвалено ряд підзаконних нормативно-правових актів : 

- постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року №1026 „Про затвердження Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядку ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля” (набрала чинності 27.12.2017р., опублікована в газеті „Урядовий Кур’єр” від 27.12.2017р.);

- постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року №1010 „Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля” (набрала чинності 30.12.2017р., опублікована в газеті „Урядовий Кур’єр” від 30.12.2017р.);

- постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року №989 „Про затвердження Порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля” (набрала чинності 05.01.2018р., опублікована в газеті „Офіційний вісник України” від 05.01.2018р.).

     Ще раз звертаємо увагу, що з 18 грудня 2017 року забороняється розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою та третьою статті 3 Закону України „Про оцінку впливу на довкілля”, без проведення оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

 

ДО УВАГИ ПРОЕКТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ 

     У  зв’язку  з  вступом  у  дію з  18.12.2017  року  Закону  України  від  23.05.2017 №2059-VIII “Про оцінку впливу на довкілля” та прийняттям цілої низки нових законодавчих та нормативних документів, враховуючи посилення та персоніфікацію відповідальності за порушення технічного регламенту, будівельних норм і правил, Український Центр перепідготовки та навчання проводить 21-22 грудня 2017 року в м. Києві інформаційно-методичний семінар (детальніше у розділі НОВИНИ)

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@ecoternopil.gov.ua