22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття

(International Biological Diversity Day) 

     Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.

     20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття.

     За останні 400 років планета втратила близько 100 видів лише хребетних тварин. На цей час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення. Зникаючими називають види, чисельність яких стрімко зменшується або вже досягла критичного рівня в межах свого ареалу.

     Вітаємо Вас із світлим і радісним святом – Великоднем. Бажаємо щастя і радості, віри і благополуччя! Нехай чудесне свято Пасхи принесе любов та світло у Ваші родини, щирість та добро у взаємини, а головне – здоров'я і мир. Щоб ніжний аромат здобних пасок, яскраві фарби яєць, дзвінкий сміх і світлі посмішки близьких наповнили цей день справжнім дивом і прекрасним настроєм.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! 

За дорученням колективу, начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Орест Сінгалевич 

До уваги суб’єктів оцінки впливу на довкілля! 

     Для недопущення поширення на території України коронавірусу COVID-19, з метою дотримання заборон щодо проведення масових заходів кількістю понад 10 осіб, а також у зв’язку із обмеженням транспортних сполучень (в тому числі внутрішньообласного), вбачається за необхідне утриматись від проведення громадських слухань, запланованих на період дії карантину.

     Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» уповноважений територіальний орган, а у випадках, визначених частинами третьою і четвертою статті 5 цього Закону, - уповноважений центральний орган зобов’язаний забезпечити громадське обговорення у процесі здійснення оцінки впливу на довкілля.

     Відповідно до частини п’ятої статті 7 Закону громадське обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля проводиться у формі громадських слухань та у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді). 

     Тобто із зазначеної норми вбачається, що громадське слухання є обов’язковою, проте не виключною формою громадського обговорення.  

     На період дії карантину управління рекомендує:

     Представникам громадськості:

➢обмеження проведення громадських слухань не є обмеженням вашого права брати участь у процесі прийняття еколого-важливих рішень;

➢ви маєте можливість надавати свої зауваження, коментарі та будь які інші пропозиції, які, на вашу думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування;

➢уся інформація, щодо процедур оцінки впливу на довкілля міститься у Єдиному реєстрі: http://eia.menr.gov.ua/uk/cases

➢свої зауваження та пропозиції можете надсилати на електронну адресу управління екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , телефони: (0352) 25-95-93).

➢зберігайте спокій та направляйте свої зауваження та пропозиції онлайн.

     Суб’єктам господарської діяльності:

➢нові громадські слухання плануйте на період після завершення дії карантину (відслідковуйте новини щодо його тривалості);

➢громадські слухання на період дії карантину управлінням екології та природних ресурсів Тернопільської облдержадміністрації не проводяться;

➢інформуємо, що внесено зміни до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», якими до форс-мажорних обставин віднесено карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України (посилання на Закон http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68397);

➢зберігайте спокій та готуйте якісні Звіти з ОВД.

На Тернопільщині введено весняно-літню 

заборону на виловлювання риби 

     З першого квітня 2020 року у Тернопільській області почали діяти обмеження для риболовів, пов’язані з нерестом. З метою збереження середовища і умов відтворення водних біоресурсів Управлінням Державного агентства рибного господарства у Тернопільській  області  видано наказ від 19.03.2020 р. № 12 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах Тернопільської області у 2020 році», яким визначено терміни заборони на вилов і добування водних біоресурсів у водоймах області. Детальніше з інформацією можна ознайомитися у наказі за посиланням http://trn.darg.gov.ua/files/10/03_20_nakaz.PDF.

     Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна на спеціально визначених ділянках (ділянки визначені в наказі). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову - три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання,  лов (добування) раків у зв’язку   з виношуванням   ікри   та першою линькою    з  1 квітня по 30 червня 2020 року.

     Нагадуємо, що порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

З 1 квітня по 15 червня на Тернопільщині оголошується «сезон тиші» 

     З 1 квітня в області згідно з вимогами Закону України «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин  оголошується «сезон тиші», який діє до 15 червня.  Для більшості живих створінь - це сезон парування і народження потомства - один з найвідповідальніших періодів у житті, що потребує додаткових життєвих ресурсів і значних витрат енергії й сил.

     У цей період забороняється проведення робіт й заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрілянина, проведення вибухових робіт, феєрверків, рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах тощо).

    Особливо важлива заборона на проведення будь-яких санітарних рубок  не лише в лісах, але і в лісопаркових зонах міст та інших населених пунктів. Для дикої природи ця заборона взагалі украй потрібна, адже санітарні рубки, що проводяться навесні, зривають гніздування різних птахів, передусім хижих, а також заважають розмноженню диких звірів, у тому числі мисливської фауни.

     Підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовищ існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

Про обмеження у водокористуванні на території Тернопільської області 

          У зв’язку з маловоддям та суттєвим погіршенням гідрологічної ситуації в області видано розпорядження голови обласної державної адміністрації 17.03.20120 № 82/01.02-01 „Про водокористування у період маловоддя” (додається).

     Розпорядженням заборонено спуски водойм області у весняно-літній період за виключенням санітарно-екологічних попусків і випадків усунення аварійних ситуацій за рішеннями регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при обласній державній адміністрації, використання підприємствами питної води у промислових та не пов’язаних з питним водопостачанням цілях, а також обмежити її споживання на виробництвах, технології яких передбачають використання цієї води, з урахуванням реальних обсягів виробництва.

     Структурним підрозділам обласної державної адміністрації, районним державним адміністраціям спільно з виконавчими комітетами органів місцевого самоврядування при вирішенні питань розвитку інфраструктури передбачити пріоритетність будівництва та реконструкції об’єктів водопостачання та водовідведення, особливо у вододефіцитних населених пунктах.

Долучаймось до міжнародної акції «Година Землі 2020» 

      Година Землі – це міжнародна акція, ініційована Всесвітнім фондом природи WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), під час якої люди, організації та комерційні установи на одну годину вимикають зайве освітлення й електроприлади як символ їх єднання і прихильність до збереження планети. Захід спрямовано насамперед на те, щоб привернути увагу до екологічних проблем Землі (наслідків зміни клімату, згубної людської діяльності тощо), змусити людей задуматися і зупинити деградацію природного середовища планети. 

     Цього року Година Землі фізично відзначатиметься по домівках. Наша увага зосереджена на збереженні життів – власного та близьких. І це найприродніша риса кожної живої істоти на Планеті.

      Управління підтримує щорічну всесвітню кампанію „Година Землі 2020” та закликає жителів Тернопільської  області  обійтися  без  світла  упродовж  години  та  28  березня  2020  року  о 20:30 год. символічно вимкнути світло в домівках та на робочих місцях, спорудах беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня.

Презентація Інвестиційного атласу надрокористувача    

Nadra_032020.jpg — 75.06 Kб

     6 березня 2020 року під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Ігора Гайдука відбулася нарада з надрокористувачами Тернопільської
nadra-3032020.jpg — 75.15 Kбобласті. Участь у нараді також взяли Орест Сінгалевич – начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації та Ігор П’ятківський – заступник начальника управління.

 Присутнім було презентовано Інвестиційний атлас надрокористувача, який є одним із елементів загальної урядової політики, яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої області. У атласі наведено загальний опис ділянок надр, координати, оціночні ресурси, попередня вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища та відповідні звіти про ділянку. Юридичні та фізичні особи можуть  ініціювати одну із запропонованих в атласі ділянок на аукціон, або номінувати будь-яку іншу ділянку за власним бажанням.

 Потенційним надрокористувачам роз’ясненням процедури визначення ділянок надр для проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. 

nadra2_032020.jpg — 79.17 Kб

Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації  розробляє проєкт програми охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на 2021-2027 роки

         За дорученням голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 26.02.2020 № 14/01.02-03  (див. тут) управління екології та природних ресурсів розробляє проєкт програми охорони навколишнього природного середовища в Тернопільської області на 2021-2027 роки.

         Обґрунтовані пропозиції щодо напрямків та заходів  проєкту програми просимо подати управлінню до 1 липня 2020 року за встановленою формою в паперовому та електронному вигляді (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ). 

      Напрями діяльності та заходи проєкту програми охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області  на 2021-2027 роки (таблиця для заповнення).

 

 

 м. Тернопіль Вул. Шашкевича, 3 тел./факс (0352) 25-95-93 Електронна адреса: eco_ter@eco.te.gov.ua